Blog's van onze vakbond
De blogs worden nu gefilterd met: Werk en prive
Reset het filter om alle blogs te zien.
Laat belastingteruggave niet liggen
Advies CNV Belastingservice: doe aangifte!

Het kan zijn dat je een brief van de belastingdienst hebtt gehad waarin staat dat je geen aangifte hoeft te doen. Dit omdat de belastingdienst heeft geconstateerd dat je eerder ook geen belasting heeft terug ontvangen danwel heeft moeten betalen.
Dit omdat de belastingdienst er vanuit gaat dat er in de situatie niets is veranderd. Toch kan het voor veel mensen toch zinvol zijn om aangifte te doen.
Een paar voorbeelden waneer het zinvol om alsnog aangifte te doen:
- Je hebt niet het hele jaar gewerkt
- Je partner werkt niet of heeft een kleine bijbaan.
- Je hebt uitgaven gedaan in verband met ziekte of u hebt andere aftrekposten zoals giften
Wij rekenen het graag voor je uit. Het blijkt in de praktijk dat veel mensen toch recht op een teruggave hebben, variërend van soms wel enkele honderden euro’s tot wel ruim duizend euro.
Loop geen teruggave mis en doe alsnog aangift!
Voortvarend noodpakket met pijnlijke keuzes
Reactie Jaap Smit op akkoord van VVD, CDA, D66, GroenLinks en ChristenUnie

'In een eerste reactie kan ik zeggen verrast te zijn door de voortvarendheid van de Kamer, dat was hard nodig en daar heeft het CNV voor gepleit bij Politiek Den Haag. Er moet snel een bijdrage geleverd worden om uit de economische crisis te komen en gewerkt worden aan het herstel van vertrouwen van de burgers,' aldus voorzitter Jaap Smit, na de bekendmaking van de inhoud van het akkoord tussen VVD, CDA, D66, GroenLinks en de ChristenUnie.
'Maar,' stelt Smit, 'in het pakket staan wel een aantal zaken met nare gevolgen voor nogal wat mensen, zoals het openbreken van het pensioenakkoord.'
Het pensioenakkoord was een evenwichtig pakket om de lasten eerlijker te verdelen. De focus zou moeten liggen op het goed uitvoeren van het pensioenakkoord, met echte maatregelen om ouderen aan het werk te krijgen. Door het versneld verhogen van de AOW-leeftijd worden nu grote groepen mensen in de problemen gebracht. Smit: 'Mensen die in de vut of prepensioenregeling zitten en na 2015, 65 worden, worden dan geconfronteerd met een gigantisch inkomensgat van een jaar geen AOW.'
Hervormingen op de arbeidsmarkt
In het akkoord wordt ook gesproken over het ontslagrecht en verkorten van de duur van de WW-uitkering. Smit: 'Het CNV pleit voor concrete hervormingen op de arbeidsmarkt. Uitgangspunt daarbij is dat mensen makkelijker van-werk-naar-werk gaan, waarbij er een grote verantwoordelijkheid ligt bij werkgevers. Met alleen gepeuter aan het ontslagrecht tast je de waarde achter het ontslagrecht aan: rechtsbescherming van werknemers en het zicht op continuïteit om in hun eigen inkomen te kunnen voorzien.'
Publieke sector
Verder vindt de CNV voorzitter wederom een nullijn voor de publieke sector pijnlijk. Smit: 'Maar dat de bezuinigingen op passend onderwijs terug worden gedraaid begrijp ik goed.' Als er een miljard moet komen uit de zorg, pleit Smit ervoor die inkomensafhankelijk te maken. Smit: 'Alleen zo dragen de sterkste schouders de zwaarste lasten!'
Reiskosten
Het CNV steunt initiatieven om slimmer te werken. Het radicaal afschaffen van het reiskostenforfait helpt hier niet bij. Het CNV pleit voor een kostendekkende kilometervergoeding. Dit gaat de werkende Nederlander anders heel veel geld kosten.
Hervorming woningmarkt
De hervorming van de woningmarkt krijgt handen en voeten. Het niet meer aftrekbaar maken van de rente op nieuwe aflossingsvrije hypotheken draagt bij aan het versterken van de Nederlandse financiële positie. Smit: 'Hopelijk draagt een definitief lagere overdrachtsbelasting bij aan het opstarten van de woningmarkt. Dat is goed voor mensen die hun huis niet verkocht krijgen en voor de werkgelegenheid in de bouw.'
Interview BNR
Toeslagen
Hulp bij aanvraag of wijziging

CNV belastingservice kan je helpen met het aanvragen of wijzingen van toeslagen bij de belastingdienst. De vrijwilligers van het CNV berekenen niet alleen of je in aanmerking komt voor toeslagen, ze dienen ook direct een aanvraag of wijziging voor je in. Als je gebruik maakt van de CNV dienstverlening, heb je GEEN digid nodig.
Toeslagen
Toeslagen zijn een tegemoetkoming in de kosten die via de belastingdienst verrekend wordt. Het gaat dan om:
- zorgtoeslag
- huurtoeslag
- kinderopvangtoeslag
- kindgebonden budget
Recht op toeslag
Toeslagen zijn inkomensafhankelijk en kunnen oplopen van enkele tientallen, tot honderden euro's per jaar. Ook als je geen aangifte hoeft te doen, of geen oproep daarvoor gekregen hebt, kan het dus de moeite lonen om uit te (laten) zoeken of je recht hebt op toeslagen.
Vanaf 18 jaar toeslag aanvragen
Ben je net 18 geworden, maar heb je deze nog geen zorgtoeslag aangevraagd? Wij doen het graag voor je. Wie weet heb je nog heel wat toeslag tegoed!
Werkwijze CNV belastingservice
Je kunt voor het maken van een afspraak contact opnemen met het CNV. Voor de regio's Utrecht, Friesland en Flevoland kan direct een afspraak worden ingepland op het servicepunt. Voor de andere regio's wordt je teruggebeld door iemand vanuit de regio voor het maken van een afspraak. De afspraken vinden meestal plaats op een servicepunt, incidenteel vindt huisbezoek plaats.
Kosten
- Aanvragen / wijzigen toeslagen zijn voor leden altijd gratis.
- Niet leden betalen hiervoor 10 euro.
Toeslagen 2012
Heb je nog geen toeslag aangevraagd over 2012? Geen paniek, tot 1 april 2013 heb je de mogelijkheid om dit alsnog te doen.
Aanvragen of wijzigen?
CNV Belastingservice is het hele jaar door bereikbaar voor al uw vragen op over hulp bij aanvragen of wijzigen van toeslagen en andere vragen op het gebied van Inkomstenbelasting. Neem voor vragen of het maken van een afspraak contact met ons op.
Klus belastingen afgerond
Belastingservice nu paraat voor nazorg

De vrijwilligers van CNV Belastingservice hebben dit voorjaar een grote klus geklaard. Tussen eind februari en eind maart hebben ze een kleine 19-duizend afspraken voor een- of tweepersoonsbelastingaangiftes afgehandeld: ca 35.000 aangiftes en 5.000 aanvragen van huur- en zorgtoeslag zijn naar de Belastingdienst verzonden. Ongeveer duizend vrijwilligers hebben hierbij geholpen, tijdens 550 zittingen op 188 locaties door het hele land.
De grote bulk van het werk is afgerond, nu staan we klaar voor de nazorg. Ook na 1 april staan we paraat voor CNV-leden die een probleem hebben bij hun aangifte, of die er nog niet aan toe zijn gekomen en alsnog hun aangifte willen laten verzorgen met onze hulp. We helpen ook mensen die vragen krijgen van de Belastingdienst over hun aangifte waar ze zelf niet mee uit de voeten kunnen.
Hiervoor kunnen CNV-leden van 8 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds bellen met CNV Info via telefoon 030-7511001.
Vergeet niet om toeslagen aan te vragen
Mensen lopen honderden euro's per jaar mis

Nog steeds komen er op de CNV belastingzittingen mensen die ten onrechte denken dat ze niet in aanmerking komen voor zorg of huurtoeslag. Aangezien de gemiddelde zorgtoeslag die door de CNV vrijwilligers wordt aangevraagd rond de 65 euro per maand ligt, kunnen zij daardoor honderden euro's per jaar mislopen.
Sinds een aantal jaar, is het uitzoeken of mensen recht hebben op toeslagen in de standaardprocedure opgenomen bij de belastinginvullers van het CNV. Elly ten Brink, coördinator Belastingservice bij het CNV: 'We zien dat vooral jongeren geen idee hebben, hoe het toeslagensysteem werkt en waar ze recht op hebben. Al denken ook anderen al snel dat ze teveel verdienen om hiervoor in aanmerking komen'
CNV Belastingzittingen
Ook dit jaar weer vullen ruim 800 CNV-vrijwilligers een kleine 50.000 belastingaangiftes in, op locaties door het hele land. Enkele duizenden bezoekers komen er op de belastingzitting pas achter dat ze ten onrechte geen zorg- of huurtoeslag hebben aangevraagd. 'Dit doen we dan ter plekke. En als daar geen tijd voor is, maken we daar een aparte afspraak voor', zegt Ten Brink.
Recht op toeslag
Toeslagen zijn inkomensafhankelijk. Voor de zorgtoeslag geldt dat alleenstaanden daar recht op hebben als zij minder verdienden dan 36.022 euro bruto, samenwonenden als zij samen een inkomen hebben van maximaal 54.264 euro.
Ook als je geen aangifte hoeft te doen, of geen oproep daarvoor gekregen hebt, kan het de moeite lonen om uit te (laten) zoeken of je recht hebt op toeslagen.
Toeslagen 2011
Heb je nog geen toeslag aangevraagd over 2011? Dan is het tijd om haast te maken, tot 1 april heb je de mogelijkheid om dit alsnog te doen. Heb je uitstel voor de aangifte inkomstenbelasting gedaan, dan geldt dat uitstel ook voor het aanvragen van de toeslagen. De toeslagen voor 2012 moeten voor 1 april 2013 worden aangevraagd.
Aanvragen of wijzigen?
CNV Belastingservice is het hele jaar door bereikbaar voor al uw vragen op over hulp bij aanvragen of wijzigen van toeslagen en andere vragen op het gebied van Inkomstenbelasting. Neem voor vragen of het maken van een afspraak contact op met het CNV via 030 – 7511001
Laatste blogs
- 16.05.2012 20:33
- Zorgen over schijnbare eenzijdige uitholling ontslagrecht
- 16.05.2012 15:13
- AOW-leeftijd definitief naar 67 in 2023
- 15.05.2012 13:29
- Dynamiek op arbeidsmarkt loopt terug
- 11.05.2012 11:33
- CNV vindt verdeeld advies payroll onvermijdelijk
CNV nieuwsbrief
Onze bloggers

De voorzitter van het CNV blogt regelmatig over zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit.
Jaap Smit op Twitter

Vice-Voorzitter en beleidsbestuurder van het CNV. Geeft zijn mening over beleid, politiek en andere onderwerpen waar het CNV zich mee bezig houdt.
Maurice Limmen op Twitter

Blogs over de website, social media en andere online activiteiten van het CNV.
Martin van der Linden op Twitter