Blog's van onze vakbond

Ontslagrecht niet zomaar vereenvoudigen

Ontslagrecht moet werknemers zekerheid blijven bieden

‘Het gepeuter aan het ontslagrecht moet nu maar eens afgelopen zijn. Er moet gekeken worden naar een totale arbeidsmarktherziening, en niet naar het aanpakken van fragmenten daarvan, zoals het ontslagrecht.’ Dat zegt CNV-voorzitter Jaap Smit in reactie op het wetsvoorstel van Koser Kaya om ontslag makkelijker te maken voor werkgevers. Smit: ‘Ook iemand van 57 jaar of ouder moet veilig van baan naar baan kunnen worden begeleid, voordat er met het CNV wordt gesproken over het eenzijdig afbreken van rechten en daar geen andere veiligheid voor in de plaats komt.’

 
Voorstel D66

Gisteren diende tweede kamerlid Fatma Koser Kaya (D66) een wetsvoorstel in dat het voor werkgevers eenvoudiger moet maken om werknemers te ontslaan die in vaste dienst zijn. Het UWV hoeft volgens dit wetsvoorstel ontslagaanvragen niet meer te toetsen, en de ontslagen werknemer kan pas na het ontslag naar de rechter stappen. De argumentatie van D66 is dat de huidige regels ervoor zorgen dat een ontslag zo omslachtig is, dat werkgevers geen mensen meer in dienst durven te nemen.

 
Investeren in continuïteit

Het CNV waarschuwt  al maanden voor uitholling van het ontslagrecht. Smit: ‘Wij zien ook best dat er veel gebeurt op de arbeidsmarkt, en dat de economie in zwaar weer verkeert. Maar dan moeten we niet het kind met het badwater weggooien. Laten we investeren in opleiding en het bieden van werk-naar-werk trajecten. Mensen hebben behoefte aan zicht op continuïteit, zodat ze in hun levensbehoeften kunnen blijven voorzien.

 

Lees ook een eerder artikel over de uitvoeringsinstructies van het UWV.


  •  
  • 0 Commentaren
  •  

Sorry, de commentaar mogelijkheid is op dit moment niet beschikbaar. Er wordt gewerkt aan een inlogsysteem voor leden. Je kunt wel altijd reageren via Facebook of Twitter .

terug

Agenda

« november 2011»
Z M D W D V Z
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Categorieën

Archief

  • 2012
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei

Kopieer deze link in je RSS Reader

RSS 0.91Blogs
RSS 2.0Blogs
 
Onze bloggers

Jaap Smit

De voorzitter van het CNV blogt regelmatig over zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit. 
Jaap Smit op Twitter

Maurice Limmen

Vice-Voorzitter en beleidsbestuurder van het CNV. Geeft zijn mening over beleid, politiek en andere onderwerpen waar het CNV zich mee bezig houdt. 
Maurice Limmen op Twitter

Martin van der Linden

Blogs over de website, social media en andere online activiteiten van het CNV.
Martin van der Linden op Twitter