Blog's van onze vakbond

07.12.2011

Eerste Kamer stemt in met AOW vanaf verjaardag

Motie SP niet aangenomen

De AOW gaat vanaf 1 april 2012 niet meer in op de eerste dag van de maand waarin iemand de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, maar op de dag zelf dat iemand die leeftijd bereikt. Ondanks eerdere protesten van het CNV heeft de Eerste Kamer helaas op dinsdag 6 december toch ingestemd met een wetsvoorstel hierover van minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. 

De maatregel is afgesproken in het regeerakkoord en levert een bijdrage aan de kabinetsdoelstelling om de overheidsfinanciën weer gezond te maken.

In de huidige situatie krijgt iemand recht op AOW bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Het ouderdomspensioen zelf wordt daarentegen al betaald op de eerste dag van de maand waarin iemand 65 jaar wordt; dat is doorgaans eerder. Deze bepaling dateert van de totstandkoming van de wet in 1957 en had alleen administratieve redenen. De maatregel levert circa 60miljoen euro per jaar op. 


  •  
  • 0 Commentaren
  •  

Sorry, de commentaar mogelijkheid is op dit moment niet beschikbaar. Er wordt gewerkt aan een inlogsysteem voor leden. Je kunt wel altijd reageren via Facebook of Twitter .

terug

Agenda

« december 2011»
Z M D W D V Z
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Categorieën

Archief

  • 2012
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei

Kopieer deze link in je RSS Reader

RSS 0.91Blogs
RSS 2.0Blogs
 
Onze bloggers

Jaap Smit

De voorzitter van het CNV blogt regelmatig over zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit. 
Jaap Smit op Twitter

Maurice Limmen

Vice-Voorzitter en beleidsbestuurder van het CNV. Geeft zijn mening over beleid, politiek en andere onderwerpen waar het CNV zich mee bezig houdt. 
Maurice Limmen op Twitter

Martin van der Linden

Blogs over de website, social media en andere online activiteiten van het CNV.
Martin van der Linden op Twitter