Blog's van onze vakbond

CNV juicht einde crisismaatregel flexcontracten toe

Na drie keer tijdelijk gewoon weer vast contract

Na drie tijdelijke contracten moet je gewoon weer een vast contract aangeboden krijgen. Een tijdelijke wet die werkgevers toestaat jongere werknemers een vierde tijdelijk contract aan te bieden, loopt per 1 januari af. Minister Kamp liet op 9 december weten dat hij de regeling niet verlengt.

Geen achterdeur naar flexibilisering
"Goed dat de minister deze tijdelijke maatregel zo snel mogelijk beëindigt, want die ging ten koste van de rechten van jongere werknemers," zegt Maurice Limmen, vicevoorzitter van het CNV. ''We zullen er op blijven toezien dat ook niet via andere achterdeuren de arbeidsmarkt wordt geflexibiliseerd.''

De minister heeft laten onderzoeken wat de effecten zijn van de maatregel. Resultaat: sinds de regel in juli 2010 van kracht werd, hebben tienduizend jongeren werk gekregen dat ze anders niet hadden gehad. Maar negenduizend jongeren hebben nu een tijdelijk contract gekregen, terwijl dat anders een vast contract was geworden.

Nauwelijks effect
Minister Kamp schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de crisismaatregel 'nauwelijks effect' heeft gehad.


  •  
  • 0 Commentaren
  •  

Jouw commentaar

Stuur me bericht bij nieuw commentaar

terug

Agenda

« december 2011»
Z M D W D V Z
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Categorieën

Archief

  • 2012
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei

Kopieer deze link in je RSS Reader

RSS 0.91Blogs
RSS 2.0Blogs
 
Onze bloggers

Jaap Smit

De voorzitter van het CNV blogt regelmatig over zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit. 
Jaap Smit op Twitter

Maurice Limmen

Vice-Voorzitter en beleidsbestuurder van het CNV. Geeft zijn mening over beleid, politiek en andere onderwerpen waar het CNV zich mee bezig houdt. 
Maurice Limmen op Twitter

Martin van der Linden

Blogs over de website, social media en andere online activiteiten van het CNV.
Martin van der Linden op Twitter