Blog's van onze vakbond

20.12.2011

Jongeren krijgen positie in pensioenfondsen

Masterclass pensioenen van CNV Jongeren

Drie jongeren treden toe tot de bestuursorganen van twee Nederlandse pensioenfondsen. Zij zijn de eerste deelnemers van de masterclasses pensioenen van CNV Jongeren en FNV Jong die een plek krijgen binnen de fondsen. Hierdoor wordt nu echt werk gemaakt van diversiteit in het pensioenfondsbestuur.

CNV Jongeren en FNV Jong voerden de afgelopen tijd binnen de vakbonden actie voor jongerenplekken in de pensioenfondsen. Het aantal jongeren in besturen en deelnemersraden van de fondsen is namelijk minimaal. De drie jongeren die toetreden tot de raden zijn de eersten van een lichting van twintig die een masterclass pensioenen hebben gevolgd. Waarschijnlijk worden er binnenkort nog meer jongeren benoemd.

De drie jongeren, die in de deelnemersraden komen van de grootste fondsen van Nederland, ABP en pensioenfonds Zorg en Welzijn, zijn verheugd met hun uitverkiezing.

Josje Damsma (27), deelnemersraadslid bij ABP. “Ik vind het van belang dat we geen rekeningen doorschuiven naar de toekomst. Dat wil ik niet alleen roepen, maar daar wil ik ook wat aan doen. Daarom neem ik zitting in de raad van ABP waar ik zelf ook mijn pensioen opbouw.”

Simon Kranendonk (26), deelnemersraadslid van PFZW. “Door de crisis in de pensioenfondsen ben ik aan het denken gezet over pensioen. Ik werk er 1 dag per week voor, maar wat krijg ik er voor terug? Als we nu niet duidelijk aandacht vragen voor het jongerenbelang, dan zijn wij straks misschien wel het kind van de rekening.”

Jeroen Dejalle (25), deelnemersraadslid van ABP. “Wij jongeren zijn de toekomst. Daarom zou het logisch moeten zijn dat we goed vertegenwoordigd zijn in het pensioen, wat juist over deze toekomst gaat. Ik ben trots één van de jongeren te zijn die daadwerkelijk z’n stempel kan gaan drukken op ons pensioen.”

Voorzitter van CNV Jongeren, IJmert Muilwijk. “We zijn er nog niet. Om als jongeren echt goed vertegenwoordigd te zijn moeten er nog veel meer jongeren op invloedrijke posities in pensioenfondsen komen. Wij zullen doorgaan totdat we dat voor elkaar hebben.”


  •  
  • 0 Commentaren
  •  

Sorry, de commentaar mogelijkheid is op dit moment niet beschikbaar. Er wordt gewerkt aan een inlogsysteem voor leden. Je kunt wel altijd reageren via Facebook of Twitter .

terug

Agenda

« december 2011»
Z M D W D V Z
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Categorieën

Archief

  • 2012
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei

Kopieer deze link in je RSS Reader

RSS 0.91Blogs
RSS 2.0Blogs
 
Onze bloggers

Jaap Smit

De voorzitter van het CNV blogt regelmatig over zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit. 
Jaap Smit op Twitter

Maurice Limmen

Vice-Voorzitter en beleidsbestuurder van het CNV. Geeft zijn mening over beleid, politiek en andere onderwerpen waar het CNV zich mee bezig houdt. 
Maurice Limmen op Twitter

Martin van der Linden

Blogs over de website, social media en andere online activiteiten van het CNV.
Martin van der Linden op Twitter