Blog's van onze vakbond

14.02.2012

Scheer pensioenfondsen en verzekeraars niet over één kam

CNV over witboek pensioenen van de Europese Commissie

'Europa moet pensioenfondsen en verzekeraars niet over één kam scheren. Het is aan cao-partijen in de lidstaten zelf afspraken te maken over pensioenen. En een pensioen is wezenlijk verschillend van een verzekeringspolis', aldus vice-voorzitter Maurice Limmen.

Maar het CNV vindt wel dat er mandaat moet zijn om vanuit Europa toezicht te houden op de financiële handel en wandel van lidstaten.

De Europese Commissie presenteert - waarschijnlijk deze week - haar Witboek voor pensioenen, zoals ze het zelf noemen: “een agenda voor adequate, veilige en duurzame pensioenen”. Het witboek bevat een aantal pensioenmaatregelen die de Europese Commissie neemt.

Limmen maakt zich zorgen om de voorstellen die de commissie in 2012 zal doen over strengere financiële regelgeving (genoemd solvency 2). 'De Solvency-eisen vragen hogere buffers van verzekeraars en straks mogelijk ook van pensioenfondsen. Maar pensioenfondsen zijn wezenlijk verschillend van een verzekeringsproduct. Pensioenfondsen zijn niet te vergelijken met verzekeringsproducten, onder meer vanwege de ingebouwde solidariteit en de sturingsmogelijkheden die pensioenfondsen hebben. Verder leiden hogere buffers tot hogere premies en negatieve macro-economische gevolgen in Nederland. Daarom moet de Europese Commissie zich niet via directe regelgeving bemoeien met de pensioenstelsels van lidstaten. Het is aan cao-partijen in de lidstaten om afspraken te maken over pensioenen.' 

Het CNV vindt wel dat de commissie het uitwisselen van ervaringen en good practices tussen lidstaten moet faciliteren. De Commissie moet ook sociale partners raadplegen bij voorgenomen maatregelen. Verder vindt het CNV dat de Commissie moet kunnen ingrijpen als de houdbaarheid van de overheidsfinanciën onder druk staat. 'Veel van de maatregelen in het Witboek Pensioenen voldoen aan bovenstaande uitgangspunten', aldus Limmen.

 


  •  
  • 0 Commentaren
  •  

Sorry, de commentaar mogelijkheid is op dit moment niet beschikbaar. Er wordt gewerkt aan een inlogsysteem voor leden. Je kunt wel altijd reageren via Facebook of Twitter .

terug

Agenda

« februari 2012»
Z M D W D V Z
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Categorieën

Archief

  • 2012
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei

Kopieer deze link in je RSS Reader

RSS 0.91Blogs
RSS 2.0Blogs
 
Onze bloggers

Jaap Smit

De voorzitter van het CNV blogt regelmatig over zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit. 
Jaap Smit op Twitter

Maurice Limmen

Vice-Voorzitter en beleidsbestuurder van het CNV. Geeft zijn mening over beleid, politiek en andere onderwerpen waar het CNV zich mee bezig houdt. 
Maurice Limmen op Twitter

Martin van der Linden

Blogs over de website, social media en andere online activiteiten van het CNV.
Martin van der Linden op Twitter