Blog's van onze vakbond
SER unaniem over advies scholing
CNV wil meer scholing voor werkenden

De Sociaal-Economische Raad (SER) is unaniem over zijn advies voor de post-initiële scholingsmarkt. Vrijdag 20 april werd het advies vastgesteld.
Waar gaat het advies over? Scholing voor werkenden blijft achter, en dat is het CNV een doorn in het oog. Slechts 15% van de Nederlandse werknemers volgt scholing, terwijl het streven is om 20% van de werkenden scholing te laten volgen. Dat percentage moet van het CNV omhoog.
Daarom heeft het CNV zich binnen de SER ingezet om:
- Meer lager opgeleiden en van ouderen te laten scholen,
- In cao’s af te spreken dat flexwerkers ook scholing kunnen volgen, en
- ZZP-ers te kunnen laten deelnemen in sectorale opleidingsfondsen.
Informele scholing
Verder besteedt de SER aandacht aan het belang van informele scholing op de werkvloer. Dit onderwerp krijgt daarmee de erkenning die het verdient. Vooral de aanbeveling om de Erkenning van Verworven Competenties (EVC) handen en voeten te geven en beter te laten aansluiten op de leerpraktijk op de werkvloer is hier van belang.
Lees meer: het advies van de SER.
- 0 Commentaren
Sorry, de commentaar mogelijkheid is op dit moment niet beschikbaar. Er wordt gewerkt aan een inlogsysteem voor leden. Je kunt wel altijd reageren via Facebook of Twitter .
Laatste blogs
- 15.05.2013 17:26
- In Beweging!
- 15.05.2013 07:57
- CBS-cijfers: Nederlandse economie blijft in recessie
- 14.05.2013 07:58
- Jaap Smit geeft aftrap actiedag chauffeurs
- 14.05.2013 05:59
- Teken de petitie voor veiligheid Bengaalse arbeiders
CNV nieuwsbrief
Onze bloggers

De voorzitter van het CNV blogt regelmatig over zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit.
Jaap Smit op Twitter

Vice-Voorzitter en beleidsbestuurder van het CNV. Geeft zijn mening over beleid, politiek en andere onderwerpen waar het CNV zich mee bezig houdt.
Maurice Limmen op Twitter
