Waarom je deze lezingen niet mag missen
Agressie en sociale onveiligheid in het onderwijs nemen schrikbarend toe. Als schoolleider of leerkracht met leidinggevende taken sta jij voor de uitdaging om het tij te keren. Deze dag biedt je inzichten, tools én inspiratie om direct actie te ondernemen. De uitdagingen voor leidinggevenden in het voortgezet onderwijs worden steeds groter. Denk aan toenemende agressie, sociale onveiligheid in teams, werkdruk en personeelstekorten. Wij geloven dat krachtige schoolleiders het verschil kunnen maken – voor hun team én voor leerlingen. Daarom investeert CNV in leiderschap dat werkt: daadkrachtig, verbindend en veilig.
Het LeiderschapsLab van CNV is een vernieuwend platform speciaal voor schoolleiders en leerkrachten met leidinggevende taken in het VO. We ontwikkelen praktijkgerichte trainingen, inspiratiesessies en leiderschapsmodules die direct toepasbaar zijn op de werkvloer.
Ochtendlezing: ‘Jij moet je bek houden!’
Omgaan met agressie door ouders, verzorgers en leerlingen
Jij moet je bek houden!
Rot op met je schoolregels, kneus.
Jou pak ik terug…
De helft van de onderwijsprofessionals maakt jaarlijks een vorm van agressie mee. We adresseren dit groeiende agressieprobleem in het onderwijs met deze interactieve lezing en maken duidelijk waar de grens ligt en hoe te handelen bij agressie als schoolleider. In de lezing wisselen theorie, oefenen en reflectie elkaar af.
Inhoud
- Oorzaken en vormen van agressie.
- Het ABCD-model voor de-escalatie.
- Omgaan met weerstand en kritiek.
- Effectief begrenzen zonder escalatie.
- Goed werkgeverschap bij agressie.
- Hoe ga je om met emotie of kritiek?
Hoe pakken je collega’s dit thema aan?
Jacqueline van Beek is directeur van ONC Clauslaan, een Vmbo TOTAAL school zoals ze het zelf noemen. ONC Clauslaan maakt onderdeel uit van de Onderwijsgroep Unicoz. Zij deelt hun succesvolle aanpak voor een agressievrije school. Deze aanpak bestaat uit vier pijlers te weten: duidelijke collectieve normen, versterken van handelingsbekwaamheid, systematisch melden en registreren en passende nazorg.
Middaglezing: ‘Giftig gedoe op de werkplek’
Bevorderen van interne sociale veiligheid binnen schoolteams
Hier ga je spijt van krijgen…
Jullie maken mij ziek.
Ik voel me onveilig door jou.
Maar liefst twee miljoen werkenden ervaren tijdens hun werk sociale onveiligheid. In deze interactieve lezing word je meegenomen in alles wat je echt moet weten over interne sociale veiligheid. En wat je als schoolleider of leerkracht met leidinggevende taken kunt doen om bij te dragen aan een veilige werkplek.
Inhoud
- Giftig gedoe bingo oftewel het herkennen van destructieve interactiepatronen.
- Cijfers en denkfouten die sociale onveiligheid in stand houden.
- Veiligheidscultuurladder.
- Praktische tips voor het creëren van een veilige werkomgeving.
- Ondersteunen van teamleden bij conflicten.
- Waarom nu in actie komen?
En heb je de lezing Giftig gedoe op de werkplek van 9 oktober straks gevolgd?
Dan is de LeiderschapsLab training Leiderschap bij agressie in het voortgezet onderwijs de perfecte vervolgstap. In deze vaardigheidstraining ga je praktisch aan de slag met grensoverschrijdend gedrag van ouders, leerlingen en collega’s. Je leert hoe je stevig, duidelijk én menselijk blijft, ook in lastige situaties. Klik hier voor meer informatie en aanmelden.