Man met wit haarnetje controleert de voorraad op zijn tablet

Stem over je nieuwe cao Smilde Ferbine

Op 13 juli hebben de bonden met Royal Smilde overleg gevoerd over de nieuwe cao. Dit heeft een onderhandelingsresultaat opgeleverd. Je kunt hierover je stem uitbrengen. Hiervoor ontvang je nog een aparte nieuwsbrief.

Bonden en werkgever hebben een constructief en prettig overleg gevoerd over de komende cao Smilde Ferbine. Tijdens het overleg hebben we stilgestaan bij de ontwikkelingen in de markt, de arbeidsmarkt en de overige uitdagingen waar Royal Smilde op dit moment mee te maken heeft.

Onderstaand tref je de afspraken die we hebben gemaakt. Wat ons betreft zijn we erin geslaagd om, in een voor de onderneming qua resultaten mindere periode en de uitdagingen die dat met zich meebrengt, goede afspraken te maken. Als het gaat om de loonafspraak voor dit jaar is het de verwachting dat deze hoger zal liggen dan de loonafspraken, zoals die worden gemaakt in voor Smilde Foods relevante sectoren/bedrijven.

Het onderhandelingsresultaat:

  • Looptijd: 12 maanden (1 juli 2026 tot en met 30 juni 2027).
  • Loonschalen: Verhoging van de loonschalen met 2,5% voor iedereen.
  • Daarnaast € 50 bruto per maand structureel (naar rato bij een parttime dienstverband) voor de schalen tot en met J en tot en met 10. De werkgever vindt het belangrijk om de lagere loonschalen extra te ondersteunen. Daarom is ervoor gekozen deze groep, naast de loonsverhoging van 2,5%, ook een vast bedrag toe te kennen. Hierdoor stijgt het loon voor deze medewerkers omgerekend met ongeveer 3,5% tot 4,0%.
  • Verbeterde reiskostenregeling: De reiskostenvergoeding wordt met ingang van 1 januari 2026 (met terugwerkende kracht) verhoogd naar € 0,25 per kilometer voor medewerkers die 5 kilometer of meer van hun werk wonen.
  • RVU: We zullen de regeling in een aangepaste vorm voortzetten, conform de nieuwe wettelijke kaders. Uitgangspunt hierbij is dat werknemers die gedurende langere tijd een functie vervullen die kwalificeert als een 'zwaar werk functie', maximaal 3 jaar voor de AOW-leeftijd gebruik kunnen maken van de RVU-regeling. De regeling wordt gebaseerd op het fiscaal maximaal mogelijke bedrag in 2026 (€ 2.657 bruto per maand). We hebben afgesproken om voor het einde van dit jaar afspraken te maken over onder meer:
    • welke functies kwalificeren als 'zwaar werk functie' (op basis van wetgeving en toetsing door TNO);
    • hoe wordt omgegaan met werknemers die in het verleden functies hebben vervuld die kwalificeren als 'zwaar werk functie', maar nu een functie vervullen die niet als zodanig kwalificeert.
  • Loopbaancheck: Afgesproken is dat de werkgever, in overleg met de bonden, een regeling uitwerkt, waarbij medewerkers maximaal 1 keer per 3 jaar gebruik kunnen maken van een loopbaancheck door een partij die in overleg met de sociale partners wordt gecontracteerd.
  • Pensioenregeling: Partijen zullen in 2027 afspraken maken over de aangepaste pensioenregeling die per 1 januari 2028 ingaat.
  • De werkgeversbijdrage aan AWVN wordt voortgezet.
  • Bijkopen van uren (artikel 5.2): Het bijkopen van uren kan alleen als het verlofsaldo in het lopende jaar niet toereikend is en na overleg met HRM.
  • De cao-tekst zal in overleg, op basis van de gemaakte afspraken, worden aangepast.

Stemmen

In verband met de zomervakantie heb je tot 30 augustus de tijd om te stemmen. Hiervoor ontvang je een aparte stem-nieuwsbrief. Houd je mail dus goed in de gaten. In afwachting van de uitkomst daarvan, streeft de werkgever ernaar om de wijzigingen in de betaalperiode/maand daaropvolgend door te voeren.

Peter Siebrecht
Bestuurder CNV
M: 06 28 18 87 15
E: p.siebrecht@cnv.nl