Stel je kandidaat voor het Verantwoordingsorgaan van Unilever APF - Kringen Progress en Forward

Heb jij interesse in pensioen en wil je meedenken over belangrijke besluiten?

Van 18 tot en met 29 november 2026 vinden de verkiezingen plaats voor de Verantwoordingsorganen van de twee kringen van Unilever APF: Progress en Forward.
Vakbonden en de gepensioneerdenvereniging dragen kandidaten voor. Daarom roept CNV leden op om zich kandidaat te stellen. Wil jij de belangen van werknemers of gepensioneerden vertegenwoordigen? Dan nodigen wij je van harte uit om mee te doen.

Wat doet het Verantwoordingsorgaan?

Het Verantwoordingsorgaan (VO) houdt toezicht op het beleid van de Raad van Bestuur van Unilever APF. Het bestuur legt verantwoording af aan het VO over de keuzes die zijn gemaakt en hoe deze zijn uitgevoerd. Daarnaast heeft het VO een belangrijke adviesrol. Zo adviseert het onder andere over:

  • wijzigingen van de statuten;
  • de uitvoeringsovereenkomst;
  • andere belangrijke beleidsbesluiten.
Ook mogen de vertegenwoordigers van deelnemers en gepensioneerden kandidaten voordragen voor de Raad van Bestuur van Unilever APF.

Hoe zijn de Verantwoordingsorganen samengesteld?

Kring Progress

Het Verantwoordingsorgaan van Progress bestaat uit 12 leden, verdeeld over:

  • deelnemers;
  • pensioengerechtigden;
  • werkgeversvertegenwoordigers.
De leden beschikken samen over 36 stemmen. De stemverdeling wordt jaarlijks aangepast aan de samenstelling van het deelnemersbestand.

Kring Forward

Het Verantwoordingsorgaan van Forward bestaat uit 7 leden, verdeeld over dezelfde drie groepen.
Nieuw: Bij Kring Forward krijgen de pensioengerechtigden dit jaar, op basis van hun aantal, voor het eerst een eigen zetel.

De vertegenwoordigers van deelnemers en gepensioneerden worden gekozen tijdens de verkiezingen. De werkgeversvertegenwoordigers worden voorgedragen door Unilever.

Wie kan zich kandidaat stellen?

Je kunt je kandidaat stellen als je:

  • deelnemer bent aan Unilever APF of gepensioneerde bent binnen de betreffende kring;
  • als actieve deelnemer op 1 oktober 2026 minimaal één jaar onafgebroken in dienst bent bij Unilever.

Hoe kun je je kandidaat stellen?

Je kunt worden voorgedragen door het CNV. Een kandidaat kan op zowel de kandidatenlijst van Progress als Forward staan, als hij of zij pensioenrechten heeft opgebouwd in beide kringen.
Je kunt jezelf aanmelden. Geef deze gegevens dan aan ons door een motivatiebrief met CV en pasfoto (met vermelding lidmaatschap CNV en bewijs deelname Unilever APF). Stuur deze uiterlijk 15 september 2026 aan: a.delaat@cnv.nl

Belangrijke data

15 september 2026

  • Uiterste datum voor het indienen van kandidatenlijsten.

18 tot en met 29 november 2026

  • Verkiezingen voor de Verantwoordingsorganen van Progress en Forward.
    Stemmen gebeurt digitaal. Op verzoek zijn ook papieren stemformulieren beschikbaar.

Interesse?

Wil jij meedenken over de toekomst van het pensioenfonds en de belangen van collega's of gepensioneerden vertegenwoordigen? Meld je dan aan als kandidaat.

Heb je vragen over de verkiezingen?

Neem dan contact op met ondergetekende. Je kunt ook een e-mail sturen naar het secretariaat van CNV met het verzoek om teruggebeld te worden: secretariaatcollectief@cnv.nl

Wij hopen op veel enthousiaste kandidaten die zich willen inzetten voor een sterk en toekomstbestendig pensioenfonds.

Diana Brekelmans-Kraan
bestuurder CNV
M: 06 22 38 95 84
E: d.kraan@cnv.nl