Generatiepact primair onderwijs

Op verzoek van de cao-partijen heeft het Arbeidsmarktplatform Primair Onderwijs (APPO) zich gebogen over de mogelijkheden van een generatiepact in het primair onderwijs.

Een werkgever kan met behulp van zo’n generatiepact er voor zorgen dat oudere werknemers op een gezonder manier hun AOW-gerechtigde leeftijd in het onderwijs kunnen bereiken. Dat is voor de werknemer van belang, maar zeker ook (in deze tijden van personeelstekort) voor de school. Een generatiepact zorgt er voor dat de (oudere) werknemer minder kan gaan werken, met behoud van pensioenopbouw en een deel van het salaris. De vrijkomende uren kunnen dan aan jongere collega’s of startende werknemers aangeboden worden.

In de handreiking gaat APPO verder in op de mogelijkheden van een generatiepact. Er is ook een rekentool gemaakt, waarmee werkgever en werknemer kunnen berekenen wat de financiële gevolgen zijn als er van het generatiepact gebruik wordt gemaakt.

Om een generatiepact in te kunnen zetten zal er op bestuursniveau een reglement moeten worden afgesproken. De personeelsgeleding van de GMR moet met dat reglement instemmen. De handleiding en de rekentool zijn hier te vinden.