Pauzes en het werkverdelingsplan

Voor een goede en gezonde inzet op een werkdag is het hebben van echte pauze van groot belang. Daarom is het van belang om hier aandacht aan te schenken mede in het kader van de vitaliteit en beheersing van werkdruk van werknemers.

Lang niet op alle scholen worden pauzes afdoende besproken in het kader van de werkverdelingsafspraken. In de hectiek van een schooldag lukt ook vaak niet om de noodzakelijke rustmomenten (pauzes) op te nemen. Daarom is het goed om in het werkverdelingsplan duidelijke afspraken op te nemen over hoe de school er voor zorgt dat iedereen dagelijks de pauze kan nemen waar iemand recht op heeft. Die afspraken moeten worden gemaakt met het team en ter instemming worden voorgelegd aan de personeelsgeleding van de MR. Om echt goede afspraken te kunnen maken is het verstandig daar nu al aandacht aan te gaan besteden en niet te wachten tot juni, als het concept-werkverdelingsplan op de agenda staat.

Heeft jouw MR een Partnerschap en heb je vragen over de rol van de MR bij het werkverdelingsplan ? Neem dan contact op met je vaste contactpersoon.