- Ledenaantal
Het ledenaantal is ten opzichte van de vorige ledenvergadering en maart toegenomen.
- Vertrek CNV-voorzitter Piet Fortuin
De voorzitter van CNV Piet Fortuin bereikt dit jaar de AOW-gerechtigde leeftijd. De ledenraad keurt met enkele aanvullingen en accenten het profiel goed waarmee de Benoemingsadviescommissie (BAC) de werving en selectie van een nieuwe voorzitter ter hand gaat nemen.
De ledenraad kiest 3 leden die in de BAC plaatsnemen. In de BAC doen ook 2 leden van de raad van toezicht mee. Het is de bedoeling dat er een nieuwe CNV-voorzitter wordt benoemd tijdens de vergadering van de ledenraad op 17 december.
- Financieel verslag
Penningmeester Patrick Fey geeft een toelichting op het financieel verslag over 2024. Hij is blij dat de stukken zo voortvarend en soepel tot stand zijn gekomen. Het resultaat over 2024 sluit nauw aan bij de begroting. Het bestuur kreeg daarvoor een compliment van de financiële commissie van de ledenraad en de auditcommissie van de raad van toezicht. De ledenraad keurt het jaarwerk goed stelt het daarmee vast.
- Stakingsuitkeringen
De ledenraad stelt de hoogte van de stakingsuitkeringen voor de tweede helft van 2025 vast.
- Samenwerking ACP
Voorzitter Piet Fortuin informeert de ledenraad over de samenwerking tussen politiebond ACP en CNV. Beide opereren vanuit dezelfde waarden en kunnen elkaar hierbij versterken. CNV en ACP hebben een intentieverklaring tot samenwerking gesloten. Begin juni is de Algemene Vergadering van de ACP akkoord gegaan om een volgende stap te zetten: uitvoering van het voornemen dat de ACP een onderdeel wordt van CNV. Leden van de ACP hebben dit jaar al gebruik kunnen maken van de belastingservice van CNV.
- Speerpunten CNV 2026
De ledenraad heeft zich gebogen over de speerpunten van het arbeidsvoorwaardenbeleid in CNV. Wat de speerpunten voor volgend jaar zijn, wordt na de zomer bekendgemaakt.
- Cao-groep hbo
De cao-groep gaf een korte presentatie over het betrekken van leden en niet-leden bij de cao en de activiteiten van de cao-groep.