Uitnodiging Theaterstuk (opname) X Y WE

Over Intersekse; ervaringen en kansen

Meld je aan

De commissie Diversiteit van CNV organiseert een kennissessie over intersekse met daarover een gesprek.

Theaterstuk X Y WE

Bijna twee-derde van de Nederlandse bevolking weet niet wat intersekse is, terwijl intersekse personen wél veel stigmatisering, discriminatie en werkeloosheid ervaren.

Intersekse is lang niet altijd aan de buitenkant te zien. Soms is het bij de geboorte meteen duidelijk maar het gebeurt ook vaak genoeg dat iemand het pas ontdekt als de menstruatie uitblijft, als zwanger worden niet lukt of na jarenlange geestelijke of lichamelijke klachten.

Wat is intersekse? Hoe wordt de i in lhbtiq+' zichtbaarder?

Na ontvangst met een kopje koffie/thee bekijken we de opname van het theaterstuk X Y WE.

Zo duiken we in ervaringsverhalen van intersekse mensen. Aansluitend komen we in gesprek met intersekse mensen. Samen ontdekken we de kansen voor een intersekse-inclusie in de maatschappij. Zo kom je te weten welke concrete stappen je kunt nemen om jouw omgeving inclusief te maken.

Leer, inspireer en krijg praktische tools om direct mee aan de slag te gaan!

Programma

  • 13.30 uur: ontvangst met een kopje koffie of thee.
  • 14.00 uur: bekijken van de opname van het theaterstuk X Y WE en daarna gesprek.
  • 16.00 uur: afsluiting.

Praktische informatie

  • Datum: vrijdag 17 oktober 2025
  • Locatie: Burgtstraat 1, 6701 DA, Wageningen
  • Kosten: deelname aan deze bijeenkomst is gratis voor leden en niet-leden

Voor meer informatie kun je mailen naar diversiteit@cnv.nl.

Meld je aan

We hopen je 17 oktober te zien.