Pensioenfonds woningcorporaties (SPW) mag overstappen op de nieuwe regels voor pensioen

Goed nieuws voor iedereen met een pensioen bij SPW. De Nederlandsche Bank (DNB) geeft SPW groen licht voor de overstap naar de nieuwe regels voor pensioen en het overzetten van alle pensioenen. SPW is blij met deze belangrijke mijlpaal.

Een eerlijke en evenwichtige overgang voor iedereen

Vakbonden en werkgeversorganisatie Aedes stonden aan de wieg van de nieuwe pensioenregeling. Bij de afspraken die zij samen maakten stond een eerlijke en evenwichtige verdeling van het geld centraal. Het vernieuwde pensioen moest voor iedereen goed uitpakken: of je nu pensioen opbouwt, hebt opgebouwd of ontvangt. Lees meer over de nieuwe regels voor pensioen:  Het vernieuwde pensioen van SPW | SPW

Alle gemaakte afspraken zijn vastgelegd in het transitieplan . Een link naar het transitieplan vind je hier: spw-transitieplan-wtp.pdf

Gevolgen voor deelnemers zijn berekend

SPW heeft zorgvuldig bekeken of en hoe we deze afspraken kunnen uitvoeren. Dat staat in het implementatieplan. Daarbij hebben ze voor iedereen berekend wat de gevolgen zijn van de overstap in alle denkbare situaties. Niet alleen op het moment van overstappen, maar ook voor de jaren daarna.

SPW heeft het implementatieplan niet alleen gemaakt. Vertegenwoordigers van werkgevers, werknemers en gepensioneerden hebben kritisch meegekeken, vooral op de eerlijke verdeling.
De overstap is zorgvuldig voorbereid, daar liggen uitgebreide aan ten grondslag.
De plannen vind je op:  Plannen vernieuwde pensioen | SPW

Zorgvuldigheid staat voorop

DNB  ziet op basis van de plannen geen bezwaren voor de overstap. Henk Jagersma, bestuursvoorzitter van SPW: “Dit is een belangrijke mijlpaal in het proces, maar we zijn er nog niet. We zijn goed op weg om onze systemen en processen op tijd klaar te hebben, zodat we alle pensioenen goed en eerlijk over kunnen zetten. Zorgvuldigheid staat daarbij voorop. Pas als we er helemaal klaar voor zijn, nemen we het definitieve besluit om op 1 januari 2026 over te stappen.” 

Goed voor iedereen bij SPW

Het vernieuwde pensioen dat SPW samen met de vakbonden en Aedes heeft gemaakt is goed voor iedereen bij SPW. Of je nu pensioen opbouwt, hebt opgebouwd of ontvangt. Want ook in het vernieuwde pensioen hebben we een grote gezamenlijke buffer om de pensioenen te beschermen tegen een daling. Deze helpt ook om de pensioenen mee te laten groeien met de koopkracht. De buffer hoeft wel minder hoog te zijn dan nu. Daardoor kunnen de pensioenen straks sneller omhoog. Is de financiële gezondheid van ons fonds bij de overstap net zo goed als nu? Dan kunnen de pensioenen meteen al omhoog. Bij langdurig slechte tijden op de financiële markten blijft een daling van jouw pensioen wel mogelijk, net als nu.

Meepraten en reageren

Heb je vragen en/of opmerkingen over deze nieuwsbrief of de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. Meepraten en reageren kan nog steeds. Deel je mening op onze cao-pagina. Klik HIER om naar de cao-pagina te gaan. Je kunt jouw reactie ook naar mij mailen: r.heins@cnv.nl .

Lid worden

Maak je collega Lid. Vakbondswerk doe je samen. De overgang naar het nieuwe pensioenstelsel was een tijdrovend en complex proces. Een proces, waarbij CNV nauw betrokken is.  Onze inzet aan de pensioentafel wordt mogelijk gemaakt door onze leden. Is jouw collega nog geen lid? Maak jouw ongeorganiseerde collega nu lid van CNV. Je collega betaalt dan € 25,- voor de eerste 5 maanden van het lidmaatschap en jij ontvangt als aanbrenger van het nieuwe lid een cadeaubon van € 20,-. Meer informatie kun je vinden op: http://www.cnv.nl/werf-een-lid/.

Robbim Heins
Bestuurder CNV
M: 06 5160 1987
E: r.heins@cnv.nl