Nieuwe pensioenregeling voor Brocacef

Op 1 juli 2023 is de nieuwe pensioenwet (De Wet toekomst pensioenen) in werking getreden. Dit heeft tot gevolg dat de pensioenregeling van Brocacef moet worden omgezet naar een nieuwe pensioenregeling. De bij de pensioenregeling van Brocacef betrokken sociale partners zijn de werkgevers van Brocacef Groep en vakorganisaties CNV, FNV en AVV. Samen hebben we een principeakkoord bereikt en vanaf vandaag mogen jullie over de nieuwe pensioenregeling stemming. Dit kan tot maandag 13 januari 2025. In dit bericht lees je alvast kort waar je wel en niet over gaat stemmen.

Waar stem je wel en waar stem je niet over

Er zijn twee belangrijke zaken waar je niet over kunt stemmen; Je stem gaat niet over het nieuwe pensioenstelsel. Dat is namelijk al bij wet vastgesteld en de pensioenregeling van Brocacef moet volgens de wet overgaan naar het nieuwe stelsel. Je stem gaat ook niet over de hoogte van de premie die Brocacef gaat betalen. Dat is namelijk al vastgesteld in de laatste cao.

Je stem gaat wel over de transitie van de huidige pensioenregeling naar de nieuwe en hoe die nieuwe regeling eruit komt te zien.
Belangrijkste onderwerpen:

  • Hoe je pensioenaanspraken van de huidige regeling overgeheveld worden naar de nieuwe pensioenregeling
  • Welke soort pensioenregeling bij Brocacef gaat gelden vanaf het moment van overgang
  • Hoe werknemers gecompenseerd worden die nadeel kunnen ondervinden van het nieuwe pensioenstelsel
  • Hoe de buffer uit de huidige regeling verdeeld wordt
  • Hoe het nabestaandenpensioen geregeld wordt

De nieuwe pensioenregeling in het kort

Het pensioenfonds heeft een samenvatting gemaakt van de nieuwe pensioenregeling. Kijk hieronder welke informatie op jou van toepassing is en lees dit rustig door.

  • Werk je op dit moment voor Brocacef? Download dan dit document
  • Werkte je in het verleden voor Brocacef, maar nu niet meer? En heb je jouw pensioen bij Brocacef niet overgedragen naar een ander pensioenfonds? Download dan dit document
  • Heb je bij Brocacef pensioen opgebouwd en ben je inmiddels met pensioen? Download dan dit document

Het volledige transitieplan naar de nieuwe pensioenregeling vind je hier.

Stemmen

Het is aan jullie om op de nieuwe pensioenregeling te stemmen. Breng vóór maandag 13 januari 2025 je stem uit.

Leden van CNV ontvangen via een aparte mail of brief een mogelijkheid om te stemmen. Heb je hem niet ontvangen? Check dan eerst even je spam-box.

Digitale bijeenkomst

Ik kan me goed voorstellen dat het nogal veel informatie is. Daarom is er aanstaande donderdag een digitale bijeenkomst. Dan vertel ik jullie in grote lijnen hoe de nieuwe pensioenregeling eruitziet. Wel de vraag om je hiervoor aan te melden. Als er te weinig animo voor is, zal ik individueel vertellen over de nieuwe regeling.

Stuur je aanmelding per e-mail naar mij: e.vanderwal@cnv.nl. Heb je al een specifieke vraag? Zet dat dan meteen in je mail.

De digitale bijeenkomst is aanstaande donderdag, 19 december, om 13:00 uur en je kunt deelnemen door op deze link te klikken.  

In de week van 6 januari 2025 is er nog een bijeenkomst, maar dan in het distributiecentrum van Amsterdam.

Maak je collega lid

Is je collega al lid? Als jij je collega lid maakt, betaalt hij of zij slechts €25 voor de eerste 5 maanden. Jij ontvangt per aangebracht lid een cadeaubon van €20. Ga voor meer informatie naar http://www.cnv-ledenwerven.nl. Samen staan we sterker!

Meepraten en reageren

Wil je reageren of heb je een vraag? Op de cao-pagina kan je het hele cao-traject volgen en bij alle fases meepraten, reageren of je vraag stellen. Klik HIER om direct naar de cao-pagina te gaan. Ontvang je deze nieuwsbrief per post, ga dan naar www.cnv.nl en ga vervolgens naar het kopje cao en tik in het zoekveld Brocacef in.

Elise van der Wal
Onderhandelaar CNV
M: 06 4248 9079
E: e.vanderwal@cnv.nl 

Downloads