Stemming eindbod cao AnQore

Een cao voor een periode van 8 maanden zonder een loonsverhoging (0%), het verlengen van het sociaal plan tot 1 oktober 2027 (12 maanden) en voortzetting van de RVU-regeling (Bedrijfs-AOW). Dat staat in het eindbod dat we van AnQore hebben ontvangen. Zo dadelijk ontvang je een mail om hierover te stemmen. Hou je mail dus in de gaten.

Bij de laatste bespreking gaf AnQore opnieuw aan dat de financiële situatie het op dit moment niet toelaat om een loonsverhoging te geven. Daarop hebben wij als bonden gevraagd dan maar een eindbod te komen. Daarbij hebben we wel aangedrongen om de periode van de nieuwe cao te verkorten, zodat we voor de zomer weer met elkaar om tafel kunnen. Ook hebben we gezegd het sociaal plan met 1 jaar te verlengen aangezien het sociaal plan voor jullie van groot belang is. Beide punten heeft AnQore meegenomen in het eindbod. Het uiteindelijke eindbod kun je vinden in de bijlage.

Stemming

Aan jou en de overige leden om je hierover uit te spreken. Kun je leven met dit voorstel of niet? Om te stemmen ontvang je een aparte mail. Je kunt stemmen tot en met maandag 13 oktober 2025, 12.00 uur.

Jij beslist

Het woord eindbod zegt het al. De werkgever zegt niet meer te kunnen/willen betalen omdat de financiële situatie en de economische vooruitzichten dat niet toelaten. Onze statuten zijn duidelijk. Het gaat om jouw cao en jouw arbeidsvoorwaarden. Daarom beslissen jij en de andere CNV-leden of we instemmen met het eindbod van AnQore of niet. Hou je mail in de gaten voor de oproep om te stemmen.

Hoe verder?

De situatie is nu als volgt. Bij AnQore zitten naast CNV en FNV ook ABW en VHP2 aan tafel. Als een van de bonden voor het eindbod is, hebben we in principe een nieuwe cao met de looptijd van 8 maanden en verlenging van het sociaal plan met 1 jaar. Neemt niet weg dat de bonden, die dan tegen hebben gestemd, acties kunnen houden. Dat kan variëren van een petitie tot stakingen. Of we dan actie gaan voeren en welke acties we dan houden bepalen de leden. Bij de stemming zal ik daarom ook een peiling houden om te kijken of er actiebereidheid is, mocht een meerderheid van de CNV-leden tegen het eindbod stemmen. Stemmen alle bonden tegen? Dan blijft de huidige cao onveranderd doorlopen. Dan wordt dus bijvoorbeeld ook het Sociaal Plan niet verlengd.

Laat je horen!

Heb je vragen of op- of aanmerkingen? Laat het dan horen. Dat kan via de mail of via jouw cao-pagina. Of spreek je CNV-kaderleden Erik Mertens of Bert Voncken aan.

Mede namens Erik en Bert,

Ed Leunissen
Bestuurder CNV
M: 06-29023284
E:  e.leunissen@cnv.nl

Downloads