Ebert HERA houdt vast aan eindbod

Ebert HERA gaat niets veranderen aan het eindbod dat door de leden van alle bonden is afgewezen. Dat heeft de directie laten weten. Volgens werkgever is het niet verantwoord om een loonsverhoging te geven omdat de toekomstverwachtingen dit niet toelaten.

Terugkoppeling uitslag stemmingen

De vakbonden hebben de uitslag van de stemmingen afgelopen dinsdag met de directie besproken. Daarbij hebben we aangegeven dat bij alle deelnemende bonden een hoog opkomstpercentage was en dat er massaal tegen het eindbod is gestemd. Bestuurder gaf aan dat het eindbod is wat het is en dat er geen financiële ruimte is om het eindbod beter te maken. Hij gaf aan dat er veel onzekerheid in de chemische sector en op Chemelot in het bijzonder is. En daar heeft ook Ebert HERA last van. Daardoor is de toekomst ongewis, aldus werkgever. Dit jaar en volgend jaar verwacht Ebert HERA een forse terugval in orders en omzet. De directie gaf aan dat het een lastige boodschap is. Enerzijds een goed jaar achter de rug en een slecht toekomstperspectief en geen loonsverhoging. Daarom wil de werkgever het eindbod en financiële situatie nogmaals aan de medewerkers gaan uitleggen.

Actievergaderingen

De stemming is voor ons duidelijk. De leden hebben zich massaal tegen het eindbod uitgesproken. Samen met de andere vakbonden willen we graag met jou de mogelijke vervolgstappen bespreken. Dan zullen we ook peilen of er actiebereidheid is. Dat zullen we doen tijdens een zogenoemde 3/4 vergadering. Mede door vakanties is het nog niet duidelijk wanneer we deze vergadering zullen houden. Zodra we een datum en tijd hebben, zullen we dat meteen laten weten.

Nawerking oude cao

Ten slotte: zoals al eerder is aangegeven is de oude cao grotendeels blijven doorlopen na 31 december 2025. Bepalingen met betrekking tot bijvoorbeeld het aantal verlofdagen, de regelingen voor ziekte en arbeidsongeschiktheid, deelname aan de pensioenregeling zijn hierdoor nog altijd van kracht.

Word nu lid!

De huidige impasse geeft aan hoe belangrijk het is om lid te zijn van een vakbond. Jammer genoeg beseft nog niet iedereen dit. Veel medewerkers bij Ebert HERA zijn niet georganiseerd. Juist nu is het van belang om samen een vuist te maken richting de werkgever. Spreek je een collega die nog geen lid is van de vakbond? Wijs hem of haar op het belang van een lidmaatschap van de bond. Want alleen samen zijn we sterk.

Mede namens kaderlid Roel Pieters,

Ed Leunissen
Bestuurder
M: 06-29023284
E: e.leunissen@cnv.nl