MSD heeft toegezegd om het MSD Sociaal Plan 2023 - 2024 tot de startdatum van het nieuwe Sociaal Plan van toepassing te laten zijn voor voorkomende individuele gevallen. Ook is er bevestigd dat er tot de beoogde startdatum van het nieuwe Sociaal Plan, geen grote reorganisaties gepland staan voor MSD Nederland (buiten MSD Biotech BV te Oss).
In het nieuwe Sociaal Plan zijn betere afspraken gemaakt over begeleiding bij ontslag, vergoedingen en ondersteuning naar nieuw werk. Daarnaast zijn de regels en rechten bij reorganisaties duidelijker vastgelegd. Dit plan biedt dus meer zekerheid en houvast dan het vorige Sociaal Plan.
Wat is er verbeterd in het nieuwe Sociaal Plan?
Het nieuwe Sociaal Plan bevat op meerdere punten betere afspraken dan het vorige. Een aantal belangrijke verbeteringen op een rij:
- De formule voor de beëindigingsvergoeding is gelijk gebleven, maar de uiteindelijke vergoeding hangt af van je persoonlijke situatie (zoals dienstjaren, leeftijd en WW-rechten). De manier waarop die wordt berekend, is wel iets transparanter gemaakt.
- Sterkere voorrangspositie bij interne vacatures, ook voor ex-werknemers die tijdens de looptijd boventallig zijn geworden.
- Uitgebreidere begeleiding naar ander werk, via een professioneel outplacementbureau.
- Meer mogelijkheden voor scholing en bijscholing om naar een passende functie over te stappen.
- Betere bescherming bij reorganisaties, met duidelijke procedures en inspraak via de medezeggenschap.
- Heldere afspraken over uitzonderingen en maatwerk bij persoonlijke omstandigheden.
Wil je precies weten wat er in het Sociaal Plan staat? In de bijlage vind je het volledige Sociaal Plan 2025–2026. Daarin kun je alle afspraken en regelingen rustig nalezen.
CNV geeft positief stemadvies
Op basis van de inhoud en de duidelijke verbeteringen ten opzichte van het vorige plan, geeft CNV een positief stemadvies. Wij vinden dat dit Sociaal Plan goede bescherming biedt voor werknemers bij reorganisaties.
Je ontvangt zo dadelijk een aparte e-mail waarmee je jouw stem kunt uitbrengen. Houd je mailbox dus goed in de gaten! Je kunt stemmen tot 23 mei 2025.
Maak je collega lid
Hoe meer leden, hoe groter onze invloed! Voor elke collega die via jou lid wordt, ontvang jij een cadeaubon t.w.v. € 20. Jouw collega betaalt de eerste 5 maanden in totaal € 25! Ga naar de site voor de actie.
Alptekin Akdogan
CNV-onderhandelaar
M: 06 41 62 95 15
E: a.akdogan@cnv.nl
Wil je reageren of heb je een vraag?
poll__results
Bedankt voor je stem!
Meld je aan voor onze nieuwsbrief over werk en inkomen. Je ontvangt deze 1x per maand.