Uitkomst cao-onderhandelingen Nobian

Op 24, 30 september en 1 oktober hebben wij onderhandeld over een nieuwe cao bij Nobian. Dit is geëindigd in een eindbod, zoals wij dat vorige week hebben laten weten. Hieronder lees je meer over dit eindbod en de ledenbijeenkomsten die hierover gepland staan.

Een eindbod wil zeggen dat de werkgever aangeeft dat het maximale is bereikt en er verder geen rek meer is. Het is dan ook een bod wat de werkgever aan de vakbonden doet. Het zijn de leden die dit eindbod mogen beoordelen. Om iedereen van enige achtergrond informatie te voorzien, houden wij een aantal fysieke toelichtende bijeenkomsten. Daarna zal er een digitale stemming plaatsvinden.

Hieronder alvast wat nadere informatie over het eindbod op een paar hoofdlijnen, de volledige tekst lees je in de bijlage.

Loon en Looptijd

Een looptijd van 12 maanden, zoals dat de wens was van de leden, zou betekenen dat er amper tot niets mogelijk geweest zou zijn. Nobian geeft aan dat de ruimte voor 2026 zeer beperkt is en zij wel mogelijkheden zien om in 2027 meer te bieden. De looptijd is dan ook 24 maanden, met een loonsverhoging van 1% in 2026. In 2027 volgt dan 3%. Daarnaast heeft Nobian het ook vooral gezocht in wat extra mogelijkheden rondom het delen van het resultaat als het weer wat beter gaat. Zoals een extra ResultaatAfhankelijkeBeloning voor iedereen in 2027. Een structurele verhoging van de STI voor MM1 t/m MM4en voor iedereen een eenmalige uitkering in 2027.

Daarnaast gaat per 1 januari direct de ploegentoeslag omhoog naar 30%, met behoud van alle andere afspraken die de cao nu kent.

Zijn wij tevreden over het loonbod en de looptijd?

Voor iedereen zit er wat extra’s in, naast de collectieve verhoging, de verhoging van de STI ( komt in ieder geval voor het deel rondom jouw persoonlijke targets tot uitkering) en de ploegentoeslag. Alleen de dagdienst medewerkers onder cao I, komen er wat bekaaid af. Dat hebben we in een later stadium ook nog gecommuniceerd aan Nobian, maar helaas, dit is wat het is, gaf Nobian aan.

Gelet op de bedrijfseconomische omstandigheden van jullie bedrijf, hebben wij begrip voor de keuze van Nobian om een looptijd vast te leggen van 24 maanden.

Goede punten

Wij zijn wel blij, met de verlenging van het sociaal plan, die gekoppeld is aan de looptijd van de cao en dus nu ook 2 jaar langer ongewijzigd doorloopt. De 80-90-100 regeling, idem. Het is niet gelukt om deze uit te breiden naar cao II. Voor de mensen met nachtdiensten komt de mogelijkheid om eerder te stoppen met werken ( RVU). Hoe de definitie wordt, wordt nu uitgewerkt. (naar verwachting kunnen we dat tijdens de ledenbijeenkomsten nader toelichten)

Toelichtende bijeenkomsten

Er worden een aantal fysieke bijeenkomsten georganiseerd en 2 digitale bijeenkomsten, deze bijeenkomsten zijn alleen voor leden.

Rotterdam
woensdag 15 oktober
13.30 -14.30
15.15 – 16.15
In de kantine

Hengelo Donderdag 16 oktober
13.00 – 14.00
14.30 – 15.30
In de Kantine

Delfzijl
Maandag 20 oktober
13.00 – 14.00
15.00 – 16.00
Zaal Holwierde.

Digitale meeting
Woensdag 22 oktober
19.30 – 20.30
Nu deelnemen aan de vergadering

Donderdag 23 oktober
13.00 – 14.00
Nu deelnemen aan de vergadering

Vanaf 23 oktober gaat er een digitale stemming lopen, daarover krijgen jullie nog een mailing met een stemlink.

Rick Pellis
Bestuurder CNV
r.pellis@cnv.nl 
06 5120 2994

Downloads