Villeroy & Boch: bonden en werkgever in overleg over arbeidsrelatie

Zoals jij weet, is in de nieuwe cao afgesproken dat jouw werkgever werkgroepen zou opstarten met zowel de bonden als de werknemers om de arbeidsrelatie te verbeteren. Hierover is op 18 maart een gesprek geweest tussen de bonden en de werkgever.

Tijdens dit gesprek is uitgebreid de arbeidsrelatie en de te nemen stappen besproken. Hierover heb jij ook van jouw werkgever een bericht ontvangen. Er zijn eerste stappen gezet en vanuit de bonden is aangegeven dat dit wat ons betreft een doorlopend proces is. Daar was jouw werkgever het mee eens.

Het gesprek met jouw werkgever was open en constructief

Wij hebben het kort gehad over het cao-proces en de onderliggende teleurstelling van de werknemers in het bedrijf. Dit is natuurlijk opgebouwd door de jaren heen. Daarna hebben wij gesproken over de initiatieven die werkgever heeft voor het verbeteren van de connectie en communicatie. Daarbij hebben de bonden aangegeven dat het belangrijk is goed te luisteren naar de werknemers, hen serieus te nemen, terug te koppelen wat al dan niet met hun pijnpunten wordt gedaan en vooral ook te blijven investeren. Een goede relatie werkt twee kanten op, maar in dit proces moet de werkgever wel de kar trekken. Vertrouwen moet weer worden opgebouwd. Werkgever leek dit te begrijpen.

Heb jij nog punten: goed of niet goed gegaan?

Ik heb begrepen dat jouw werkgever al veel punten van aandacht bij de werknemers heeft opgehaald. Dat is natuurlijk goed. Ik kan mij voorstellen dat niet iedereen zich (nog) veilig genoeg voelt om alle punten van aandacht te melden bij werkgever. Als dat het geval is, kom dan vooral bij Liza of mij. Wij kunnen jouw punten anoniem doorgeven aan de werkgever als dit nodig is. Dus bel of mail mij gerust. Uiteraard mag jij ook over andere zaken contact met ons opnemen.

Bonden zullen het proces samen met werkgever evalueren

Wij houden het proces nauwlettend in de gaten en evalueren ook periodiek met jouw werkgever hierover. En hiervan zullen wij jou op de hoogte houden. Volg ons ook op de cao-pagina waar je mee kunt praten en vragen kunt stellen. Ga naar de cao-pagina Cao Villeroy & Boch | CNV

Lisa Kuiper, bestuurder
M 06 4248 9210 / l.kuiper@cnv.nl