Onderhandelingen over nieuwe cao Metaal & Techniek van start

De onderhandelingen over een nieuwe cao Metaal & Techniek zijn dinsdag 18 november van start gegaan. Zoals altijd stond dit eerste gesprek vooral in het teken van het uitwisselen van cao-voorstellen. Veel CNV-leden hebben deze zomer via een peiling hun wensen en ideeën aan ons kenbaar gemaakt. In samenspraak met de cao-commissie (CNV-kaderleden die zelf ook in de metaaltechniek werken) hebben we die verpakt in een concrete voorstellenbrief.

Voorafgaand aan het eerste gesprek overhandigde CNV een fruitmand met gezonde ingrediënten aan de werkgevers. De fruitmand staat symbool voor een gezonde sector en gezonde werknemers zoals CNV die graag ziet. Tijdens het gesprek zelf hebben alle partijen alleen nog maar hun eigen voorstellenbrieven toegelicht. Hierbij zijn nog geen vragen gesteld.

Schijf van 5

Het uitgangspunt van de CNV voorstellenbrief is dat we gaan voor een gezonde sector met gezonde werknemers. Daarvoor hebben we een ‘schijf van 5’ samengesteld met vitale ingrediënten. Dat zijn loon, aandacht voor het behoud van jongeren, het koesteren van ouderen, duurzaamheid in de vorm van rouw- en mantelzorgverlof en moderne arbeidstijden die passen bij de werk-privébalans van deze tijd.

Concrete voorstellen

Concreet betekent dit voor jongeren dat CNV graag wil dat de jeugdschalen worden afgeschaft en dat 5 weken ouderschapsverlof volledig worden doorbetaald. Om te voorkomen dat ouderen uitvallen willen we de RVU-regeling verbeteren. Bovendien willen we meer en betere afspraken maken over vrije tijd voor rouw en mantelzorg en over arbeidstijden.

De volgende ronde

De komende tijd gaan we de voorstellen van de werkgevers verder bestuderen. Op 9 december is de 2de ronde gepland en zullen we dieper op de diverse voorstellen ingaan.

Onderhandelingen volgen?

Volg het laatste nieuws over jouw cao op onze speciale cao-pagina Metaal en Techniek. Hier kun je ook vragen stellen of je mening geven. Je vraag mag je ook direct aan mij stellen via onderstaand e-mailadres.

Maak je collega lid!

Jij bent lid, dus jij snapt waarom dit zo belangrijk is. Weet jouw collega dat ook? Maak je collega lid en ontvang voor elk lid wat jij inschrijft een keuze cadeaubon ter waarde van € 20,-. Jouw collega betaalt de eerste 5 maanden in totaal € 25,-. Ga voor informatie en voorwaarden naar CNV leden werven. Ze kunnen ook zelf lid worden via www.cnv.nl/lid-worden/. Word lid!

Mede namens kaderlid Peter de Vries (voorzitter cao-commissie)

Johann Honders
Onderhandelaar CNV
06 30 20 51 36
j.honders@cnv.nl