Crisis cao
De huidige cao van Tata Steel is tot stand gekomen in tijden van crisis. Financieel stond het bedrijf er niet goed voor begin 2025. Leden van CNV en andere vakbonden zijn toen akkoord gegaan met een zogenaamde crisis cao met daarin slechts twee eenmalige uitkeringen. Ook zou er mogelijk een derde uitkering zijn als het bedrijf een stevige financiële doelstelling zou behalen. Inmiddels is duidelijk dat deze derde uitkering er niet in zit. Het bedrijf draait weliswaar weer winst maar niet genoeg om de doelstelling vanuit het jaarplan te behalen. Het is treurig en schrikbarend om te constateren dat jullie financieel dus nauwelijks beloond zijn voor jullie harde werk in deze roerige tijden terwijl de directie (volgens Follow the Money) wel een flinke inkomensstijging heeft gehad. Onacceptabel!
Nieuwe cao per 1 april 2026
Dit betekent dat er een forse rekening ligt op het bordje van het bedrijf. Ze zullen nu over de brug moeten komen om jullie koopkracht te repareren en de huidige stijging van de prijzen moeten compenseren. Ook hoort daar waardering bij voor jullie gestegen productiviteit onder moeilijke omstandigheden. Kortom, wij gaan voor een loonsverhoging van 7,5% en een extra vrije dag. In de bijlage kan je onze voorstellen lezen. Het zijn niet veel voorstellen. We willen de onderhandelingen kort maar krachtig houden. Maar alles dat we voorstellen gaat uit van verbetering van jullie positie en de aantrekkelijkheid van het bedrijf. De afgelopen periode is er veel teveel kennis de poort uit gelopen. Dit moet stoppen en er moet voldoende perspectief zijn voor een goede en degelijke toekomst met gemotiveerd personeel in een bedrijf dat continu aan veranderingen blootstaat.
Inloopspreekuur CNV
Wil je over bovenstaande in gesprek of zijn er andere zaken waar je ondersteuning bij nodig hebt? Kom dan langs op het CNV inloopspreekuur op dinsdag 24 maart om 14.00 uur. Locatie is gebouw IJzersterk, Grote hout of Koningsweg 233 in Velsen Noord. De CNV kaderleden en ondergetekende praten je zeer graag bij over de afgelopen periode, de cao inzet en onderhandelingen, de reorganisatie etc etc.
Vragen en/of opmerkingen?
Hiervoor kun je terecht bij kaderleden Gerard Kuijper (06-12991426), Dennis Kruit (06-46214854) en ondergetekende.
Kijk voor nadere informatie over je cao op de pagina: Cao Tata Steel / Sociale Eenheid IJmuiden | CNV
Vakbondsbestuurder Tata Steel
m.jukema@cnv.nl
06-13204112