close up van een hand op een computer muis

Eindbod cao Textielverzorging en stemronde

De afgelopen tijd hebben vakbonden en werkgevers veel gesprekken gevoerd over een nieuwe cao. Tijdens deze onderhandelingen zijn verschillende voorstellen besproken. Voorstellen die voor werknemers een verslechtering betekenden, zijn door werkgevers ingetrokken. Nu is het aan de leden om hun mening te geven. Uiteindelijk hebben wij een eindbod van de werkgevers ontvangen. De onderhandelingen zijn hiermee afgerond. Werkgevers geven aan dat dit hun maximale bod is.

CNV-bestuurder Willem Kruithof ziet het eindbod van de werkgever als een serieuze poging om tot een akkoord te komen. Het is positief dat de loonsverhoging in centen wordt gegeven, omdat dit beter is voor werknemers met een lager loon.  Onze inzet was meer loon en dat er geen verslechteringen zouden zijn. Daarom ziet CNV dit als het maximaal haalbare op dit moment.

Dit betekent dat we nu een keuze moeten maken:

Het eindbod accepteren of afwijzen. Als je tegen stemt, moet je ook bereid zijn om actie te voeren.

Werkgevers hebben aangegeven dat het bod vervalt op 15 juli 2026. Als het eindbod niet wordt geaccepteerd, wordt het voorstel ingetrokken.

Samenvatting

  • Er ligt een eindbod van de werkgevers na uitgebreide onderhandelingen.
  • Verslechteringen uit eerdere voorstellen zijn geschrapt.
  • De cao bevat vooral afspraken over loon en reiskosten.
  • De cao loopt van 1 september 2026 tot en met 31 december 2027.
  • Er is aandacht voor duurzame inzetbaarheid en zwaar werk.
  • Het eindbod is definitief en vervalt op 15 juli 2026 als het wordt afgewezen.

Hoofdlijnen van het eindbod

  • Focus op loon
    De belangrijkste afspraak in deze cao is de loonstijging. Andere wensen krijgen op dit moment minder aandacht.

  • Reiskostenvergoeding (artikel 39)
    De reiskostenvergoeding stijgt per 1 september 2026 met € 0,05 per kilometer.

  • Loonsverhoging (artikel 17)

    Per 1 januari 2027: 
    € 0,70 bruto per uur erbij.

    Dit betekent ongeveer:

    • Startlonen: +4,53%
    • Maximale lonen: +3,84%

    Volgens de werkgevers levert dit voor veel werknemers een koopkrachtverbetering op van ruim 5%.

  • Looptijd cao (artikel 46)
    Van 1 september 2026 tot en met 31 december 2027.

Arbeidsvoorwaarden en thema’s

  • Onderzoek loonkloof
    Via SFTV-Raltex wordt onderzocht of er loonverschillen zijn tussen mannen en vrouwen.

  • Generatiepact (artikel 35)
Vanaf 1 januari 2027:
  • Voor werknemers in loongroep 2 en 3 vanaf 7 jaar voor de AOW-leeftijd.
  • Met behoud van 90% van het loon.
Huidige deelnemers houden hun regeling van 92,5% loon.
  • RVU
    Er wordt verder onderzocht welke mogelijkheden er binnen de sector zijn.

  • Duurzame inzetbaarheid
    Dit wordt onderdeel van de nieuwe Arbo-catalogus. Daarbij is aandacht voor:
  • Balans tussen werk en privé.
  • Mantelzorg.
  • Inzetbaarheid en werkorganisatie.

  • Inzicht in uren en verlof (artikel 7)
    Werknemers krijgen iedere maand inzicht in hun uren en verlof via de salarisstrook en/of een online portaal.

Overige afspraken

  • De cao-tekst wordt aangepast en duidelijker gemaakt.
  • Het functie-indelings- en beoordelingssysteem wordt herschreven.
  • Er wordt een aanvraag gedaan voor algemeen verbindend verklaring (AVV).
  • Het eindbod vervalt op 15 juli 2026.

Stemmen

Je ontvangt hierna een aparte stemmingsnieuwsbrief van CNV. Houd je mailbox goed in de gaten. Je kunt uiterlijk jouw stem uitbrengen tot 10 juli 2026, 23.59 uur.

De cao online

Je kunt alle info over de cao-onderhandelingen terugvinden op de cao-pagina. Ga direct naar jouw cao-pagina Textielverzorging. Daar kun je ook vragen stellen of reageren. Krijg je dit bericht per post dan kun je de cao-pagina makkelijk vinden door naar www.cnv.nl/cao te gaan en dan type je in de zoekbalk Textielverzorging.

Maak je collega lid!

Jij bent lid, dus jij snapt waarom dit zo belangrijk is. Weet jouw collega dat ook? Maak je collega lid en ontvang voor elk lid wat jij inschrijft een keuze cadeaubon ter waarde van € 20,-. Jouw collega ontvangt de eerste 3 maanden 50% korting. Ga voor informatie en voorwaarden naar CNV leden werven. Ze kunnen ook zelf lid worden via www.cnv.nl/lid-worden/. Word lid!

Willem Kruithof
Bestuurder CNV
M: 06 5160 1998
E: w.kruithof@cnv.nl

Downloads