De verschillen tussen de bonden en WPD
Looptijd
Vakbonden: Een looptijd voor van 1 jaar, te weten van 1 januari 2026 tot en met 31 december 2026
WPD: Looptijd: 24 maanden (1 januari 2026 tot 1 januari 2028)
Loonsverhoging
Vakbonden: Systematiek van de ALI te handhaven. Handhaven met een minimum van 6% per 1 juli 2026.
WPD: Salarisverhoging o.b.v. de ALI per 1 januari en per 1 juli, met de CPI als maximum.
Opm: CPI is de verwachting rond 3% voor 2026. Voor 2027 is daar nog weinig over te zeggen
Duurzame inzetbaarheid
Vakbonden: We worden graag geïnformeerd of de RVU regeling binnen het Wagenborg concern wordt voortgezet en op welke criteria.
Vakbonden willen een voor een z.g.n. 80-90-100 regeling in te voeren waarbij mensen vanaf 62 jaar 80% kunnen werken tegen het 90% van het loon en 100% pensioenopbouw.
WPD: De RVU moet nog getoetst worden door TNO ( over de vraag wat zware beroepen zijn) maar dan willen we die voortzetten.
80-90-100 regeling willen we niet want we willen niet 2 regelingen naast elkaar. Daarnaast ziet WPD niet hoe met de huidige werkdruk er ook nog minder gewerkt kan worden. Vakbonden hebben aangegeven een 80/90/100 regeling belangrijker te vinden dan een RVU.
Werkdruk
Vakbonden: Er komt een onderzoek naar betere roosters. Wij willen als uitgangspunt dat niemand er financieel op achteruit moet gaan. We stellen voor dat medewerkers zelf gaan over de inzet van al hun TvT uren. We willen een toeslag bij een op korte termijn invallen en Voor de 8e en eventueel 9e dag willen we een toeslag van 35%.
WPD: We erkennen dat er veel werkdruk is. Daarom ook het onderzoek naar betere roosters. Vooruitlopend op de uitkomsten van dat onderzoek willen we geen afspraken maken. Eigenlijk ook niet over een 80/90/100 regeling. Ook niet over TvT en ook niet over 8e en 9e werkdag. Die wil WPD eigenlijk ook niet meer.
Werftoeslag
Vakbonden willen de werftoeslag verhogen naar € 40,-
WPD wil dat niet en vindt sowieso werftoeslag overbodig.
Consignatie
Vakbonden: Ook voor mensen die standby diensten hebben zou er een vergoeding moeten komen omdat ze pas ene aantal dagen van te voren weten of ze wel of niet moeten varen.
WPD: Wil graag een concreter voorstel maar vindt het niet zo nodig want het is nu eenmaal onderdeel van je werk.
Reiskosten
Vakbonden willen in de CAO opnemen dat wat betrekking tot de reiskosten de belastingvrije voet wordt gevolgd.Tevens willen we op nemen dat alle woon-werk kilometer kilometers vergoed worden.
WPD: Vanaf 5 km tot 50 km krijg je reiskosten vergoed.
Zoals jullie kunnen lezen zijn er nog grote verschillen. Op 20 november 2025 onderhandelen we verder. Uiteraard houden wij je op de hoogte.
De cao online
Je kunt het hele cao-traject ook online volgen. Reageer of stel je vragen en blijf zo altijd op de hoogte van het laatste nieuws over jouw cao-traject. Klik hier voor de cao-pagina
Goede arbeidsvoorwaarden komen er niet zomaar. Daar zorgen we met elkaar voor. Als gewaardeerd CNV-lid heb jij de unieke mogelijkheid om anderen ook te laten profiteren van onze voordelen. Met jouw collega, vriend of familielid erbij staan we sterker. Maak daarom een ander lid en ontvang een cadeaubon van € 20. Samen staan we sterk!
Maak hier jouw collega lid Nieuwe leden genieten van een speciaal tijdelijk tarief: de eerste 5 maanden voor € 25.
Jan Kampherbeek
bestuurder CNV
M 06 5160 2022
j.kampherbeek@cvn.nl