Mensen rondom de tafel met elkaar in gesprek

Hermes (OV): artikel 40-overleg overgang SAN naar ANF-concessie

Op vrijdag 3 april hebben CNV en FNV opnieuw met Hermes gesproken over de voorwaarden voor een soepele overgang van de concessie ANF. In deze nieuwsbrief een update.

Goede afspraken vastleggen

Hoewel er geen sprake is van een nieuwe vervoerder, is het wél belangrijk om goede afspraken te maken met jullie werkgever. Zo’n overgang kan namelijk gevolgen hebben voor je werk en je arbeidsvoorwaarden. Daarom zetten we als vakbonden in op het beschermen van jullie belangen.

Jullie mening gevraagd

Tijdens het overleg zijn verschillende onderwerpen besproken waarover we graag jullie mening horen. Jullie input is voor ons essentieel om scherp te krijgen waar we op moeten inzetten in de verdere gesprekken.

Kom daarom naar één van de raadpleegmomenten op 15 mei:

Hotel Haarhuis - Arnhem

  • 10:30 - 12:00
  • 14:30 - 16:30
  • 19:30 - 21:30

Vakbondshuis FNV aan de Steenbokstraat - Nijmegen

  • 14:30 - 16:30

Dit zijn de belangrijkste onderwerpen die zijn besproken en waar we jullie mening over willen horen:

  • Risico's bij overgang; We hebben de ervaringen in Utrecht gezien. Hoe zorgen we ervoor dat we gezondheidsrisico’s voor collega’s zoveel mogelijk voorkomen? 
  • Overgang van bedrijfsregelingen; Wat blijft behouden? Vakbonden zetten in op volledig behoud.
  • Medezeggenschap; Kan het huidige convenant worden meegenomen?
  • Standplaatsen en herplaatsing; Arnhem en Nijmegen worden gesplitst. De locaties Ede, Bemmel, Wageningen en Apeldoorn blijven ongewijzigd.
  • Individuele voorkeuren; Wat gebeurt er met jouw persoonlijke wensen?
  • Flexrayon: De directie van Hermes is voornemens om te stoppen met het flexrayon SAN. Wat vinden jullie daarvan? 

We horen graag jouw mening en ervaringen. Zo kunnen wij jullie belangen zo sterk mogelijk vertegenwoordigen aan de onderhandelingstafel.

Een sterke vakbond, juist nu!

Nodig je collega's uit om ook lid te worden van CNV, juist nu! Samen maken we de vuist die noodzakelijk is om tot een goede cao te komen. Wanneer jij jouw collega lid maakt, ontvang je als beloning een waardebon van €20,00 en jouw collega ontvangt de eerste 3 maanden 50% korting op de contributie. 

Wil je reageren of heb je een vraag? Op de cao-pagina kun je het hele cao-traject volgen en bij alle fases meepraten, reageren of je vraag stellen. Ga direct naar de cao- pagina. 

Mede namens de CNV-delegatie: Jeroen Wijers en Henk van der Haar,

Edwin Meijer
bestuurder collectieve belangenbehartiging
T. 06 2306 5395
E. e.meijer@cnv.nl