2026: een lastig cao jaar
De pensioenpremie is per januari 2026 verlaagd. Dat betekent voor de werknemer een (kleine) financiële meevaller. Partijen hebben nog geen akkoord bereikt over de nieuwe RVU-regeling, vooralsnog is de oude regeling voortgezet.
CNV zet in op een goede en passende loonsverhoging. We zien dat werkgevers op dit moment de hand op de knip houden en, naar onze mening, daarbij oneigelijke argumenten gebruiken. De conclusie is dat het geen gemakkelijk cao-jaar zal worden. We moeten echt aan de bak en daar hebben we iedereen bij nodig.
Daarom doen wij nogmaals een dringend beroep om de vakbond sterk te maken voor goede cao-afspraken. Dat begint met collega’s lid te maken: www.cnv.nl/lidworden
Bijgaand ontvangt u de cao-voorstellen van CNV en van de werkgevers (VNV). Het overleg voor een nieuwe cao vindt plaats op 2 februari en 16 februari 2026. Daarnaast is er een gezamenlijke inzet van CNV en FNV voor een nieuwe RVU-regeling.
Uiteraard houden wij u op de hoogte van het cao-overleg.
Praat mee en doe mee in de cao-groep van CNV
Er is altijd ruimte voor leden die willen meepraten over jullie eigen arbeidsvoorwaarden, bel of mail met u bestuurder, Peter de Ridder, via onderstaande contactgegevens.
De cao online
Je kunt alle info over de cao-onderhandelingen terugvinden op de cao-pagina. Daar kun je ook vragen stellen of reageren. Ontvang je dit bericht per post, dan kun de cao-pagina vinden via www.cnv.nl/cao. Vul daar in de zoekbalk Tata Steel in.
Maak je collega lid!
Een nieuw lid aanmelden gaat heel eenvoudig en je krijgt er zelf ook nog iets moois voor terug. Ga voor informatie en voorwaarden naar CNV leden werven. Ze kunnen ook zelf lid worden via www.cnv.nl/lid-worden/ Word lid!
Peter de Ridder
bestuurder CNV Voeding
M: 06 5160 1997
E: p.deridder@cnv.nl