ING: Pensioenupdate

Iedere maand zijn wij als CNV, andere vakbonden en ING in gesprek met Pensioenfonds ING en ING CDC Pensioenfonds over de overgang naar de nieuwe pensioenregeling. De nieuwe regeling en hoe we hier naar toe overgaan hebben we vastgelegd in het transitieplan. Hier hebben de leden positief over gestemd. Ik informeer jullie over een aanpassing in dit transitieplan.

Vakbonden en ING zijn eind 2024 een pensioentransitieplan overeengekomen. In dat plan staat hoe de nieuwe pensioenregeling eruit komt te zien en hoe we omgaan met de vermogens die in het gesloten fonds (FPI) en het fonds waarin nu pensioen wordt opgebouwd (CPI) aanwezig zijn. Die verdeling van de vermogens is belangrijk want in het nieuwe stelsel krijgt iedereen een persoonlijk pensioenvermogen en dat wordt op transitiedatum gevuld met een deel van het vermogen uit het fonds. De verdeling van dat vermogen is aan allerlei wettelijk voorschriften verbonden. Dat geldt ook voor de wijze waarop moet worden gerekend om te kijken of die verdeling van het vermogen wel evenwichtig is. In het transitieplan laten we zien wat de effecten van het verdelen van het vermogen zijn aan de hand van de te verwachte pensioen uitkomst, de kans op een verlaging van het pensioen en netto profijt*. Voor de beoordeling van de uitkomsten hebben we in het transitieplan aangegeven het minste gewicht te hechten aan het netto profijt.

Het blijkt dat het adviserende bureau bij het maken van de berekeningen naar andere parameters heeft gekeken. Dit heeft ertoe geleid dat ze opnieuw moesten worden gemaakt. Die nieuwe berekeningen leiden tot andere uitkomsten dan in het transitieplan staan. De verschillen bij het te verwachte pensioen en de kans op een verlaging zijn minimaal. Bij netto profijt zijn er met name voor de slaper (oud medewerkers van ING die nog niet met pensioen zijn) wel verschillen. We hebben naar deze nieuwe uitkomsten gekeken en kunnen concluderen dat er ondanks de verschillen géén aanleiding is om tot een andere verdeling van de vermogens te komen dan is voorgesteld in het transitieplan. De nieuwe berekeningen en uitkomsten zijn verwerkt in een aangepast transitieplan.

De pensioenfondsen zijn nog bezig met de beoordeling van het transitieplan. Omdat we hechten aan duidelijkheid, transparantie en vertrouwen, delen we ook deze correctie met onze leden. Binnenkort is de aangepaste versie van het transitieplan beschikbaar op de website van het fonds.

Uit ervaringen bij andere pensioenfondsen blijkt dat bij de uitwerking van het transitieplan door het pensioenfonds en de beoordeling door De Nederlandsche Bank er nog onderwerpen naar boven komen die aanleiding kunnen zijn het transitieplan wat aan te vullen. Als dat nodig is zullen we dat doen via een addendum bij het transitieplan. We sluiten niet uit dat we in de nabije toekomst met een dergelijk addendum zullen komen. Uiteraard zullen we jou helder en transparant op de hoogte houden van dergelijke wijzigingen.

Voor vragen of opmerkingen over pensioenen kun je terecht bij André Kramer, jullie oud-collega en nu CNV Bestuurder en betrokken aan de pensioentafel. Zijn mailadres is a.kramer@cnv.nl

Klazina Tulner
Bestuurder CNV
M: 2248 6274
E: k.tulner@cnv.nl

*Netto profijt geeft het verschil weer in de (‘risico-gecorrigeerde’) waarde van betaalde premies en uitkeringen over het resterende leven per generatie en laat zien welke leeftijden erop voor- of achteruit gaan. De effecten tellen voor alle generaties samen op tot nul.