Hybride werken
Eind mei heeft ING een adviesaanvraag gestuurd aan de COR (Centrale OndernemingsRaad), met als onderwerp de wens om de medewerkers voortaan twee dagen per week naar kantoor te laten komen. De COR is met deze adviesaanvraag bezig, het is dus eigenlijk geen onderwerp voor de vakbonden. Toch hebben we hier over gesproken met ING, omdat er bij de verschillende vakbonden veel vragen over binnen kwamen. Vooral ook onrust, omdat in de communicatie van ING een strenge lijn te lezen viel. In dit gesprek heeft ING aangegeven dat er natuurlijk gekeken wordt naar de mogelijkheid van de medewerkers om hun werkpatroon aan te passen. Als er meer tijd nodig is voor aanpassing dan is dit mogelijk. De behandeling van de adviesaanvraag ligt bij de COR. Als er vragen binnenkomen bij CNV, dan verwijs ik mensen door naar de COR om daar hun commentaar te melden. De COR kan jouw input dan meenemen bij de behandeling van de adviesaanvraag. Als de uitkomst straks is dat je inderdaad twee dagen naar kantoor moet en dat levert problemen voor je op, bespreek dit dan eerst met je leidinggevende. Kom je er niet uit, neem dan contact op met CNV. We kunnen dan kijken wat de juridische mogelijkheden zijn of ING aanspreken op goed werkgeverschap.
De Leerrekening
Tijdens de cao-onderhandelingen is gesproken over ontwikkeling en dan met name over de Leerrekening. Vakbonden vroegen aan ING rapportages over het gebruik en er was veel commentaar op het aanbod. ING kon niet alle gevraagde rapportages leveren en was daar ook niet tevreden over. Er is toen besloten tot oprichting van een werkgroep waarin ook kaderleden van de vakbonden zitting hebben genomen. De werkgroep heeft via vakbonden een enquête uitgezet om duidelijk te krijgen waar de problemen liggen. Daar zijn een kleine 600 reacties op gekomen; dat is best veel, maar niet als je dat afzet tegen de hele ING-populatie. De voorlopige conclusie is dat alle regelingen op het gebied van ontwikkeling bij ING misschien duidelijker en frequenter gecommuniceerd moeten worden. Maar ook dat er maar een beperkt aantal opleidingen in het Engels wordt aangeboden. Ook de erkenning van de certificering van bepaalde opleidingen is niet duidelijk. ING zou het budget van de Leerrekening ook flexibeler willen inzetten, maar dat schijnt niet eenvoudig te zijn. Besloten is om het onderzoek nog te verdiepen; er komt dus nader onderzoek.
Verdeling gender over functieschalen
Onlangs heeft ING ons geïnformeerd over hun onderzoek naar equal pay. Daarbij is gekeken of er niet-uitlegbare verschillen zijn in de betaling van medewerkers die dezelfde functie vervullen. Als er een niet uitlegbaar verschil werd geconstateerd, dan heeft ING dat verschil gecompenseerd. Vakbonden hadden al langer gevraagd om een nader onderzoek. Is er bijvoorbeeld een verschil in groei in de schaal tussen mannen en vrouwen? ING werkt met functiestraten. Hoe is de verdeling tussen mannen en vrouwen binnen die functiestraat? We hebben onze wensen duidelijk gemaakt en ING gaat dit nader onderzoeken. Daar komen we later op terug wanneer de resultaten bekend zijn.
Meedenkgroep
Bij ING heeft CNV een meedenkgroep. Vooral actief bij cao-onderhandelingen, maar ook hebben we af en toe overleg om bij te praten over wat er speelt en hoe we daar als CNV (leden) over denken. Als je mee wilt praten, laat het dan weten door mij een mail te sturen via onderstaand email adres. Je bent welkom!
Klazina Tulner
Bestuurder CNV
M 06 22486274 / k.tulner@cnv.nl