InsingerGilissen: 2e dag cao-onderhandelingen

Vorige week hebben CNV en FNV hun voorstellenbrieven toegelicht. Woensdag 1 april heeft InsingerGilissen hierop gereageerd. De gesprekken gaan in een goede sfeer, maar het werd duidelijk dat we een flinke uitdaging hebben om tot overeenstemming te komen.

Voorstellenbrieven CNV en FNV

Zowel vakbonden als InsingerGilissen hebben vorige week gemeld dat de onderhandelingen voor jullie cao weer van start zijn gegaan. De voorstellenbrieven van CNV en FNV zijn gedeeld, dus jullie kennen onze inzet die vooral is gebaseerd op jullie input in de enquêtes.

De belangrijkste punten die jullie hebben aangeven zijn:

  • Een nette loonsverhoging. Jullie geven in meerderheid aan dat jullie een verhoging tussen 3,5% en 4,5% reëel en passend vinden.
  • Meer vrije dagen
  • Werk-privé-balans, waarbij de mogelijkheid voor thuis werken erg belangrijk is.

Reactie van InsingerGilissen

InsingerGillissen heeft zeker positief gereageerd op veel punten in de voorstellenbrieven, maar uitdagingen zijn er ook, vooral op het gebied van de loonsverhoging en werken vanuit huis en het buitenland.

Salaris

De afgelopen twee jaar zijn de maandsalarissen verhoogd met een vast bedrag. In 2024 met €300 en in 2025 met €225. Daarmee is de koopkracht voor een deel van jullie verbeterd, maar voor een ander deel verslechterd. InsingerGilissen heeft voor dit jaar wederom een vast bedrag per maand voorgesteld. Natuurlijk is er solidairiteit onder collega's maar wij hebben voldoende signalen gekregen dat in deze cao niemand er in koopkracht op achteruit moet gaan. Wij hebben daarom teruggegeven dat we geen overeenstemming verwachten te bereiken op een salarisverhoging van uitsluitend een vast bedrag per maand.

Werken vanuit huis en buitenland

Jullie hebben aangegeven dat door de huidige regeling de werk-privé balans op orde is en dat dit een heel belangrijke arbeidsvoorwaarde is. De mogelijkheid om vanuit huis te werken is in de financiele sector in Nederland eigenlijk vanzelfsprekend. 
InsingerGilissen heeft aangegeven de regeling geheel uit de cao te willen halen. Versobering of afschaffen van de regeling is wat jullie betreft niet aan de orde en dat hebben wij duidelijk aangeven.

Nog werk aan de winkel

Kortom, er is nog werk aan de winkel. Ik wil jullie vragen om ook zelf duidelijk met jullie collega’s bij de managers en directie aan te geven hoe jullie aankijken tegen deze twee punten. Dinsdag 14 april hebben we ons volgende overleg.

En natuurlijk, hoe meer leden hoe sterker we staan

Ben je nog geen lid van CNV? Via deze site kan jij je aanmelden waarbij InsingerGilissen het eerste jaar betaalt. Op de CNV InsingerGilissen cao pagina vind je de eerdere nieuwsbrieven en kan je als lid jouw mening kwijt en een discussie starten.

Heb je vragen of opmerkingen aan mij, stuur mij dan een mail: a.kramer@cnv.nl. Ik stel jouw mening op prijs.

Mede namens jullie collega's André Sternsdorff en Xander van Woerkom.

André Kramer
CNV Bestuurder
M: 06 4162 9535
E: a.kramer@cnv.nl