Rabobank: Nieuwe cao ondanks de afwijzing van het eindbod door CNV leden

De Rabobank cao verliep op 30 juni jongstleden. Ondanks meerdere dagen onderhandelen zijn we niet tot overeenstemming gekomen en heeft Rabobank een eindbod uitgebracht wat aan de leden van de vakbonden is voorgelegd. CNV leden hebben in meerderheid TEGEN gestemd. Bij de Unie hebben de leden in meerderheid VOOR gestemd en daarop hebben Rabobank en de Unie een nieuwe cao gesloten. Die cao is van toepassing op alle medewerkers onder de Rabobank-cao.

Teleurstelling dat de cao is gesloten

Bij CNV was de uitslag 65% TEGEN. Bij FNV zelfs 85%. Een deel van de medewerkers bij Rabobank is dus niet blij met de cao. Dinsdag 23 september heeft CNV de uitslag aan Rabobank en aan haar leden medegedeeld. Gezien de duidelijke meerderheid van tegenstemmers bij zowel CNV als ook bij FNV, heeft CNV Rabobank verzocht om weer in gesprek te gaan, om te bezien of het eindbod verbeterd kon worden, om zo meer draagkracht voor de cao te krijgen. Het is voor CNV erg teleurstellend dat hier negatief op is geantwoord en Rabobank en de Unie diezelfde dinsdag hebben aangegeven een nieuwe cao te hebben gesloten.

Het is aan de leden om het vervolg te bepalen

Het is aan de leden om duidelijk te maken dat deze cao niet op brede steun onder alle medewerkers van Rabobank kan rekenen. Om met elkaar te bepalen hoe we dat aan Rabobank en andere collega’s duidelijk maken, organiseren we twee Teams bijeenkomsten. We doen dit samen met de leden van FNV, want samen staan we sterker.

Uitnodiging voor CNV en FNV ledenbijeenkomsten

Dinsdag 7 oktober van 17 tot 18 uur: Deelnemen

Donderdag 9 oktober van 12 tot 13 uur: Deelnemen

lukt het jou niet opm bij een van deze meetings te zijn, maar wil je wel jouw mening geven. Mail deze dan naar a.kramer@cnv.nl  

CNV komt ook tijdens deze cao op voor de belangen van leden en alle medewerkers

CNV zal deze cao niet tekenen. CNV zal wel periodiek in gesprek gaan met Rabobank om jullie belangen op alle vlak te behartigen, of het nu gaat om de overgang naar de nieuwe pensioenregeling, issues rondom roostering, equal pay of de impact van AI op het werk bij Rabobank. CNV blijft zich voor jullie inzetten. Het is een cao voor 18 maanden en over ongeveer een jaar zullen we weer gaan praten over de volgende cao.

Dank voor de steun

Graag wil ik, mede namens de mede onderhandelaars Anja van der Kooi en Harrie Reumkens, de leden van CNV bedanken. Jullie hebben je uitgesproken. Ook leden in hogere salarisgroepen hebben zich solidair getoond. Ook leden die wel tevreden zijn met de nieuwe cao hebben gestaan voor hun mening en hun stem uitgebracht. Er zijn veel collega's lid geworden tijdens dit cao-traject. Dat geeft aan dat veel Rabobank collega's zich herkennen in ons verhaal. Natuurlijk is dit slot niet bevredigend, maar nogmaals we blijven opkomen voor jullie belangen bij de directie van Rabobank. Dat doen we door met jullie in gesprek te gaan en ook door samenwerking te zoeken met de andere vakbonden.

André Kramer
CNV Bestuurder
M: 06 4162 9535
E: a.kramer@cnv.nl