Inzet vakbonden CNV & FNV en Brill ver uit elkaar
Vakbonden hebben nogmaals aan Brill gevraagd om meer duidelijkheid te geven over de geplande reorganisatie. Er is veel onduidelijk hoe de reorganisatie eruit ziet, wanneer deze gepland is en hoeveel mensen in de looptijd van een (mogelijk!) Sociaal plan gebruik van moeten gaan maken. Dat zorgde ook voor de nodige vragen bij jullie en jullie collega’s.Onderhandelingen staan on hold
Voor diegenen die hier niet bij waren nog even de belangrijkste punten op een rij die tijdens de onderhandelingen aan bod zijn gekomen. Een aantal afspraken waar we wél overeenstemming over hebben bereikt, maar ook belangrijke afspraken waar we géén overeenstemming over hebben. De werkgever gaf aan dat dit echt de stretch is. We hebben nog geen nieuwe afspraak met de werkgever. Ondertussen bereiken ons ook berichten dat HR (die mede aan tafel zit!) aangeeft dat mensen beter af zouden zijn zonder een Sociaal plan, maar individueel kunnen onderhandelen. Dit ondermijnt wederom de onderhandelingen en zorgt voor een sterk wantrouwen aan onze kant van de tafel.Wat zijn de verschillen?
Vakbonden De Gruyter Brill
|
Juridische en Financiële ondersteuning élk € 1000,−. (Excl. BTW) |
Akkoord |
|
Betaling vakbondscontributie 1 jaar |
Akkoord |
|
Begeleidingscommissie als onderdeel van het sociaal plan |
Akkoord |
|
Outplacement staffel afhankelijk dienstverband 0-5 dienstjaren € 3.500 6-10 dienstjaren € 5.000 >10 dienstjaren € 6.500 (Excl.BTW) |
Minder dan 10 dienstjaren € 3.000,- Meer dan 10 dienst jaren € 5.000,- |
|
*Beëindigingsvergoeding (laatste tegenvoorstel) 0-5 dienstjaren = Factor 1.6 6-10 dienstjaren = Factor 1.7 >10 dienstjaren = Factor 1.8
*Formule 1/3 maandloon per volledig gewerkt jaar vermenigvuldigd met de Factor |
Factor 1.3 voor iedereen
|
|
Herplaatsing in max. 1 lagere schaal met behoud van salaris. |
Salaris afbouw in 1 jaar |
Werknemer starten petitie
Om onze onderhandelingspositie te versterken en om een duidelijk signaal aan het management van Brill te geven dat we zo snel mogelijk een goed Sociaal plan willen, hebben de leden van de vakbonden samen met niet georganiseerde collega’s een petitie gestart.
Teken deze petitie als je dat nog niet op papier gedaan hebt online:
Teken de petitie voor een sociaal plan - FNV
Je kan deze nog tekenen tot 16 september. Ga in gesprek met elkaar. Dit heeft lang genoeg geduurd. Zoals in de vorige nieuwsbrief al gemeld: Er zijn tijdens het integratieproces tot nu toe al meerdere mensen ontslagen zónder een Sociaal plan. Wie is de volgende en wanneer?
Na meerdere bijeenkomsten en gesprekken met jullie krijgen wij vanuit de vakbonden het sterke gevoel dat de ‘fusie’ met De Gruyter een sterkere positie wil verkrijgen in de uitgeefsector met jullie specialistische vakgebieden, er vooral voor zorgt dat dit ten koste gaat van jullie werkgelegenheid en werkplezier.
Zijn je collega's nog geen lid van de vakbond? Maak ze dan nu lid via:
Word vandaag nog lid van CNV | CNV
Erik Maas
Onderhandelaar CNV
e.maas@cnv.nl
Dick Kraaij
Kaderlid CNV
dick.kraaij@degruyterbrill.com
Heb je een vraag of opmerking?
poll__results
Bedankt voor je stem!
Meld je aan voor onze nieuwsbrief over werk en inkomen. Je ontvangt deze 1x per maand.