Tussenupdate cao Uitgeverijbedrijf

Vorige week gingen de onderhandelingen tussen vakbonden en werkgevers verder om te komen tot een nieuwe cao Uitgeverijbedrijf. In dit overleg zijn een aantal belangrijke stappen gezet. Ook zijn er nog openstaande punten die in januari verder besproken gaan worden.

De eerste resultaten

Vakbonden en werkgevers zijn vorige week gekomen tot een aantal afspraken over de looptijd, salarissen en (onder nieuwe voorwaarden) de continuering van de XYZ-regeling. Met name de XYZ-regeling die nu toch verlengd kan worden zien vakbonden als een goede ontwikkeling. Werkgevers wilden namelijk stoppen met deze regeling. Voor vakbond CNV is deze XYZ-regeling vanuit de achterban juist een van de belangrijke onderwerpen. 

De tussenstand van de gemaakte afspraken ziet er als volgt uit:

Looptijd

De cao krijgt een looptijd van 27 maanden: van 1 oktober 2025 t/m 31 december 2027

Salarissen

De salarissen en salarisschalen zullen bij het bereiken van een akkoord als volgt worden verhoogd:

  • per 1 januari 2026 3 % structureel
  • per 1 januari 2027 3 % structureel
XYZ-regeling

De XYZ-regeling wordt onder voorwaarden voortgezet voor de looptijd van de nog af te sluiten nieuwe cao.

Overige onderwerpen

Een aantal belangrijke onderwerpen moeten nog verder uitgewerkt worden. Deze onderwerpen zijn:

- rouwverlof
- een aanpak voor de werkdruk in de sector
- een bijdrage aan internationaal vakbondswerk (CNV Internationaal)
- afspraak over meer-/ overwerk

Vervolgstappen

We gaan in januari verder met het overleg voor jouw cao. Wanneer cao-partijen ook over alle resterende onderwerpen overeenstemming hebben bereikt kunnen de achterbannen van zowel de vakbonden als de werkgevers worden geraadpleegd en kan over het bereikte resultaat gestemd worden. Het streven van cao-partijen is om het cao-proces af te ronden in het eerste kwartaal van 2026.

Maak je collega's lid

Zijn je collega's nog geen lid van de vakbond? Attendeer ze dan op de volgende link: Word vandaag nog lid van CNV | CNV