Cao PPG Coatings Nederland
PPG Coatings is onderdeel van PPG Industries, dat verschillende coatings, specialistische producten en diensten aanbiedt, en is actief in de industriële en transportsector. In de cao PPG Coatings vind je de meest actuele afspraken over salaris, werktijden, werkomstandigheden, verlofregelingen en veilig en gezond werken.
Belangrijkste punten
-
Looptijd 1 januari 2025 t/m 31 december 2026.
-
3,5% loonsverhoging, met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2025
Minimumloon: €16,- bruto per uur.
-
Opleidingsbudget: €1.000,- per persoon voor de eerste 100 werknemers.
-
WGA-premie: volledig voor rekening van de werkgever (PPG).
-
Palliatief verlof: eerste twee weken volledig doorbetaald.
-
RVU-regeling: bestaande afspraken worden voortgezet
Generatiepact: seniorenregeling vanaf 63 jaar wordt verlengd.
Pensioen: Gesprekken over het nieuwe pensioenstelsel starten in laatste kwartaal 2025.
-
Verrekening vakbondscontributie via de werkgever blijft mogelijk.
Jouw cao-traject gaat van start
Binnenkort starten de onderhandelingen voor een nieuwe cao. Op deze pagina kun je alles volgen én meepraten. Laat weten wat jij belangrijk vindt: plaats je idee of reageer op een bericht van iemand anders.
Deel jouw idee
Plaats hier jouw idee voor de nieuwe cao. Je kunt ook stemmen op ideeën van anderen. De ideeën worden gesorteerd op het aantal stemmen en helpen om de inzet voor de cao-onderhandelingen te bepalen. Jouw mening is belangrijk. Roep ook je collega's op om op jouw idee te stemmen, of om zelf een idee in te dienen.
Plaats zelf een idee voor deze cao of stem op de ideeën van anderen door op ‘goed idee’ te klikken. De ideeën worden gerangschikt op het aantal stemmen en worden gebruikt om de inzet voor de cao-onderhandeling te bepalen.
Voorstellen
Hier vind je de voorstellen voor de nieuwe cao. Ze zijn gemaakt op basis van jullie ideeën en de resultaten uit de enquête. Dit zijn de eisen die CNV namens jullie meeneemt naar de onderhandelingen.
Onderhandelingen
Hier lees je het laatste nieuws uit de cao-gesprekken. Dit is een belangrijke fase: hier worden de nieuwe afspraken voor de cao gemaakt. CNV onderhandelt namens jou en je collega’s met de werkgever(s).
Stemmen
Je kunt stemmen over het onderhandelingsresultaat, het eindbod of het principeakkoord. Leden ontvangen hiervoor een speciale stemmail. Ben je (nog) geen lid? Laat hier weten wat jij vindt van het resultaat.
Akkoord
De meerderheid van de leden heeft ingestemd. Het onderhandelingsresultaat, eindbod of principeakkoord is nu een akkoord. De afspraken worden nu definitief vastgelegd. Dat vormt de nieuwe cao.
Afgerond
De nieuwe afspraken zijn definitief: er is een nieuwe cao. Je kunt de cao hier downloaden. Het cao-traject is hiermee afgerond. Meestal starten we de voorbereiding voor de volgende cao al ruim vóór het einde van de looptijd van deze cao.
Actueel over cao PPG Coatings Nederland
Veelgestelde vragen
Contactpersoon
Heb je een vraag of opmerking voor de onderhandelaar?
poll__results