CNV wil snel duidelijkheid over verkoop Sabic Limburg

Sabic Limburg heeft CNV en de overige vakbonden nog steeds niet formeel geïnformeerd over de verkoop. Wij, sociale partners, hebben uit de media en via jullie moeten vernemen dat de Duitse investeringsmaatschappij Aequita de petrochemische tak van Sabic in Europa overneemt. Dat vinden wij zeer kwalijk.

Het is gebruikelijk dat vakbonden vlak voor of meteen na zo’n belangrijk nieuws worden bijgepraat. Dat is zelfs in artikel 57 van de cao vastgelegd. De directie van Sabic Limburg heeft dit tot op dit moment nog steeds niet gedaan. Blijkbaar is de directie ook verrast door het nieuws.

Veel vragen

De verkoop aan investeerdersmaatschappij Aequita roept bij jullie ongetwijfeld veel vragen op. Dat geldt ook voor CNV. Zo willen wij onder andere weten wat de toekomstvisie van de nieuwe eigenaar is en wat de overname voor jullie, werknemers, betekent. Maar dat zijn maar een paar vragen die er bij ons opkomen.

In gesprek

CNV roept daarom de directie van Sabic Limburg en de nieuwe eigenaar op om snel met de vakbonden in gesprek te gaan.

Opmerkingen?

Hebben jullie vragen of op- of aanmerkingen. Laat het dan horen. Dat kan via de mail of via jouw cao-pagina. Natuurlijk kun je ook een van onze kaderleden aanspreken. Maar zoals gezegd. Veel antwoorden hebben wij momenteel niet. Wel heel veel vragen. We houden jullie op de hoogte.

Mede namens de kaderleden Ryan Bolster, Erik Peerlings, Kevin van der Zwaag, Bryan van der Zwaag en Christiaan Carlucci.

Ed Leunissen
Bestuurder
M: 06-29023284
E: e.leunissen@cnv.nl