Cao-onderhandelingen GVB – 4e ronde afgerond, contouren worden zichtbaar

De afgelopen weken hebben we met GVB stevige gesprekken gevoerd over de nieuwe cao. We hebben verschillende onderwerpen besproken en onze standpunten toegelicht. Afgelopen woensdag 15 maart hebben we stilgestaan bij alles wat op tafel ligt en als vakbonden samen met GVB een tussentijdse balans opgemaakt. Op basis daarvan hebben we een voorzichtige poging gedaan om te komen tot concept-contouren voor een mogelijk gezamenlijk resultaat. Dit is nog géén akkoord. Het gaat om een eerste verkenning die we nu samen uitwerken: aan de ene kant CNV en FNV, aan de andere kant GVB. Hieronder nemen we je kort mee in de hoofdlijnen.

Belangrijk om te benadrukken

Er is nog geen onderhandelingsresultaat. Over de inhoud moeten nog afspraken worden gemaakt die voor alle partijen acceptabel zijn. Het vastleggen van onderwerpen, ook al is dat nog in concept, helpt om richting te geven aan de onderhandelingen. Het laat zien dat er beweging is.

Belangrijkste onderwerpen

De onderwerpen die nu op tafel liggen, zijn:

  • Koopkrachtverbetering die aansluit bij de looninzet van de vakbonden
  • Verbetering van de reiskostenregeling, met oog voor de praktijk
  • Generatiepactregeling, die verder concreet wordt uitgewerkt in het reguliere cao-overleg
  • Flexibiliteitsbeloning of een vergelijkbare afspraak die bijdraagt aan een betere werk-privébalans én verlaging van de werkdruk
  • Mantelzorgafspraak, met als uitgangspunt erkenning en het streven naar een mantelzorgvriendelijke organisatie

Hoe nu verder?

CNV en FNV zetten zich in om zo snel mogelijk tot een resultaat te komen. Zorgvuldigheid gaat daarbij voor snelheid, maar dat betekent niet dat we lang willen door onderhandelen, zoals vorig jaar.

Er staan nu onderhandelingen gepland op vandaag 22 april en 11 mei, met eventueel extra momenten in mei. We zijn er dus nog niet, maar we werken doelgericht toe naar een afronding. Wij vragen dus om geduld maar rekenen wel op jullie steun en stem, ook tijdens de onderhandelingen en niet alleen tijdens het eindresultaat.

Maak jouw collega’s lid voor inspraak in een toekomstige cao

Maak jouw collega’s nu lid van CNV zodat zij meteen inspraak hebben en mee kunnen beslissen over de afspraken die er worden gemaakt met GVB. Wat wil jij regelen in jouw cao? Is het resultaat voldoende om daarmee in te stemmen? Dat is dan aan jou en jouw collega’s. Jij ontvangt per geworven lid een cadeaubon t.w.v. €20,-! Tijdelijk ontvangt je collega de eerste drie maanden 50% korting op de contributie via: Maak jouw collega lid van CNV!

Bij het lidmaatschap van CNV ben je meteen ook gratis verzekerd voor rechtsbijstand. Niet alleen voor werk gerelateerde onderwerpen maar ook bij privé onderwerpen (denk aan geschillen over consumentenaankopen (badkamers, onterechte huurverhoging, letselschade door ongeval). Dat is uniek! Maak daar gebruik van!

Cao-traject online

Online kun jij al je vragen kwijt, al het nieuws volgen over dit cao-traject en ook reageren. Ga hier naar de cao-pagina. Kijk onderaan de pagina onder de tijdlijn om te reageren of vragen te stellen.

Souleiman Amallah
bestuurder CNV

 

Downloads