De staking van 14 april wordt georganiseerd door vakbonden CNV, FNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid. Tijdens de stakingsdag worden bijeenkomsten georganiseerd in Groningen, Utrecht, Apeldoorn, Rotterdam, Eindhoven, Amsterdam en Maastricht. Nadere informatie over deze bijeenkomsten volgt.
Op een houtje bijten
Ondanks eerdere acties en stakingen van rijksambtenaren blijft het kabinet tot nu toe vasthouden aan de nullijn. Volgens de vakbonden getuigt dat van een schrijnend gebrek aan respect voor de mensen die het land draaiend houden en die dagelijks zorgen voor de uitvoering van het beleid van datzelfde kabinet. Als dank voor hun inzet mogen zij van het kabinet op een houtje bijten.
Nullijn moet van tafel
De vakbonden wijzen erop dat vooral uitvoeringsorganisaties van het Rijk, zoals DUO, Rijkswaterstaat en de Dienst Justitiële Inrichtingen, hard worden geraakt door de nullijn. Veel van deze organisaties kampen al jaren met hoge werkdruk en personeelstekorten. Bevroren salarissen maken het nog moeilijker om kundig personeel aan te trekken en te behouden. Daarmee komt ook de dienstverlening aan burgers steeds verder onder druk te staan.