CNV en de werkgeversdelegatie hebben op 28 september in goede en constructieve sfeer met elkaar gesproken over een nieuwe cao voor het Vormingsonderwijs. Een positieve bijdrage hieraan was de inzetbrief van de werkgever. Niet iedere werkgever werkt met een voorstellenbrief, maar het Centrum voor Vormingsonderwijs heeft ervoor gekozen de eigen inzet vooraf duidelijk op papier te zetten. Dat biedt een goede basis voor het overleg.
Tegelijkertijd wordt het cao-traject bemoeilijkt door de onzekerheid over de hoogte van de subsidie voor 2027. Werkgever heeft aangegeven dat pas medio december duidelijk wordt hoe hoog de subsidie voor 2027 is, die door het ministerie van OCW wordt toegekend. De huidige voorstellen van de werkgever zijn gebaseerd op een mondeling toegezegde subsidie. Deze kan in december nog zowel hoger als lager uitvallen. Dat maakt het lastig om nu al afspraken te maken die ook op langere termijn financieel houdbaar zijn.
De komende periode bespreken wij met de kadergroep wat de voorstellen van de werkgever betekenen voor medewerkers en hoe we het beste kunnen omgaan met de huidige financiële onzekerheid. De uitkomsten daarvan nemen we mee in het vervolg van de onderhandelingen.
Kadergroep cao
De kadergroep bestaat uit betrokken vakbondsleden uit de sector vormingsonderwijs die de vakbondsbestuurder ondersteunen bij de cao-onderhandelingen. Zij brengen signalen en ervaringen van de werkvloer in, denken mee over de inzet, beoordelen voorstellen van werkgevers en adviseren gedurende het onderhandelingstraject. De kadergroep vormt een belangrijke schakel tussen de leden en de onderhandelingstafel.
Voorstellenbrief CNV
CNV en AOb hebben een gezamenlijke voorstellenbrief opgesteld. De voorstellenbrief is tot stand gekomen op basis van de input uit de ledenbijeenkomst, de enquête en de gesprekken met de kadergroep. Daarmee weerspiegelt de inzet de wensen en prioriteiten van de leden.