Wat is er afgesproken?
De CAO vergoedt woon-werkverkeer voor kilometers boven de 10 km (enkele reis), tegen €0,23 per km, tot maximaal 45 km (enkele reis). Dat betekent: je krijgt per dag maximaal 70 km maal €0,23 = €16,10 voor twee enkele reizen. Heb je een gebroken dienst en rij je tussen twee diensten naar huis, dan krijg je ook voor die ritten de geldende reiskostenvergoeding voor woon-werkverkeer.
Hoe wordt de afstand bepaald?
Van deur tot deur (woonadres naar startlocatie werk), op basis van de ANWB-routeplanner (kortste route).
Belangrijkste spelregels
- Geldt vanaf 1 januari 2026.
- Alleen als je de reis daadwerkelijk hebt gemaakt (dus niet doorbetaald bij ziekte of verlof).
- Geldt voor rijdend én niet-rijdend personeel, ongeacht vervoersmiddel.
- Geen vergoeding als je een dienstauto kunt gebruiken voor woon-werk, of als het samenloopt met een andere vervoersvergoeding (bijvoorbeeld een OV-vergoeding).
- Normaal maximaal 1 x per dag twee enkele reizen, behalve bij bepaalde gebroken diensten.
- De eerste 10 kilometers per enkele reis worden niet vergoed.
- De kilometers boven de 45 per enkele reis worden niet vergoed.
Een paar voorbeelden
- Je woont op 25 km van je startlocatie. Dan is de vergoeding: (25-10)×2 = 30 km × €0,23 = €6,90 per dag.
- Je woont op 50 km van je startlocatie. Dan telt maximaal 45 km: (45-10)×2 = 70 km × €0,23 = €16,10 per dag.
- Je hebt een gebroken dienst en woont op 50 km van de startlocatie. Dan telt maximaal 45 km: (45-10)×2 = 70 km × €0,23 = €16,10 per dienst, en bij twee diensten dus maal twee: €32,20 per dag
- Je woont op 9 km van je startlocatie. Dan krijg je geen vergoeding.
Dit kwam er niet vanzelf
Deze regeling heb je te danken aan collega taxichauffeurs die zich hier bij vakbond CNV hard voor hebben gemaakt. Twee jaar lang zijn ze bezig gweest om dit op agenda te krijgen. Het is een goed voorbeeld dat het loont om je te organiseren: als je je meldt via de vakbond, komt er beweging. Dat gaat langzaam, maar het beweegt wel.
Dit is pas een eerste stap, we willen beter
Tegelijk is dit nog een beperkte regeling: pas boven 10 km en met een maximum van 45 kilometer krijg je een vergoeding. Dat kan beter. In een volgende CAO willen we een betere reiskostenregeling, waarbij alle kilometers meetellen (dus niet alleen een deel tussen drempel en maximum).
Daarvoor helpt het enorm als CNV sterk staat in de onderhandelingen met werkgevers. Zijn meer taxi- en zorgchauffeurs lid van vakbond CNV, dan hebben we meer slagkracht aan tafel. Dus: bespreek dit ook met collega’s die nog geen lid zijn. Deze eerste stap heb je namelijk helemaal te danken aan taxicollega's die wel lid zijn.
Check je loonstrook (vanaf januari 2026) en klopt het volgens jou niet? Meld het bij CNV, dan pakken we het op.
Met vriendelijke groet,
Erik Honkoop
Onderhandelaar Zorgvervoer & Taxi bij Vakbond CNV
Tip aan je collega's! Lid worden is zinvol. Vakbond CNV