Cao ASR: cao onderhandelingen van start.

Op woensdag 28 oktober 2026 kwamen CNV, FNV de Unie en ASR bijeen voor de cao-onderhandelingen. Op de agenda stonden de ontwikkeling van medewerkers op het gebied van AI en loon.

Wat is er besproken ?

Aan het begin van de dag vertelde Susan Hoornweg, manager Leren en Ontwikkelen bij a.s.r., hoe a.s.r. medewerkers ondersteunt bij hun ontwikkeling op het gebied van AI. Daarbij lichtte zij toe hoe a.s.r. investeert in ontwikkeling en begeleiding, zodat medewerkers kunnen meegroeien met de ontwikkelingen op het gebied van AI.

In de middag stonden loon en looptijd van de cao centraal. Partijen hebben hierover uitgebreid met elkaar gesproken. Daarmee was de volgorde van de cao-gesprekken dit keer anders dan gebruikelijk. Normaal gesproken worden eerst de andere voorstellen en onderwerpen voor de nieuwe cao besproken en komen loon en looptijd pas later aan bod. Dit keer is ervoor gekozen om het gesprek over loon en looptijd naar voren te halen.

Gedurende de dag hebben partijen verschillende voorstellen uitgewisseld. Aan het einde van de dag heeft a.s.r. voorgesteld de looptijd van de cao terug te brengen van twee naar één jaar, met een loonsverhoging van 3% per 1 februari 2027. Dit voorstel is gedaan onder voorbehoud van de afspraken die partijen nog maken over de overige onderwerpen die op tafel liggen. Het uitgangspunt van a.s.r. blijft een verantwoorde loonafspraak die recht doet aan medewerkers en ruimte laat voor andere afspraken en investeringen om medewerkers en de organisatie toekomstbestendig te houden.

De vakorganisaties en a.s.r. kijken terug op een goed en constructief overleg en praten tijdens het volgende cao-overleg verder over de overige onderwerpen.

Vervolg en reactie

Op maandag 16 november 2026 worden de onderhandelingen vervolgd. Daarna krijgt iedereen weer een update van ons.

Vragen ?

Heb je vragen of ben je geinterresseerd om als CNV lid actief deel te nemen aan het cao-proces ? Neem dan contact op met Andre Mulder, bestuurder CNV. Je kun mailen naar a.mulder@cnv.nl of bellen 0681919869. Volg ons ook op de cao-pagina waar je al de nieuwsbrieven aantreft en kan meepraten over de cao. Ga naar de cao-pagina: Cao ASR - CNV

Andre Mulder
Bestuurder CNV