GENOEG IS GENOEG: 16 september 24-uursstaking bij Ebert Hera

Op 26 augustus hebben de gezamenlijke vakbonden Ebert Hera laten weten dat het eindbod door de leden is afgewezen. Daarbij hebben wij de werkgever gevraagd alsnog tegemoet te komen aan de duidelijke wensen van de werknemers, zoals verwoord in ons ultimatum.

Werkgever geeft niet bij

Wij hebben Ebert Hera ruimschoots de tijd gegeven om te reageren. Helaas moeten wij constateren dat Ebert Hera ervoor kiest om onze eisen niet of onvoldoende tegemoet te komen. Het is duidelijk dat Ebert Hera de werknemers niets te bieden heeft. Dit getuigt van zeer weinig respect richting vakbonden maar vooral naar werknemers.

Daarom hebben de vakbonden aangekondigd acties voor te bereiden. Aanvankelijk dachten wij aan een werkonderbreking van één uur op 16 september aanstaande. Na overleg met het actiecomité en op basis van de reacties van veel collega’s op de werkvloer zijn wij tot de conclusie gekomen dat een dergelijke actie onvoldoende impact zal hebben om de werkgever tot beweging te brengen.

Daarom roepen wij alle werknemers van Ebert Hera op om op

16 september deel te nemen aan een 24-uursstaking

Een staking is nooit een doel op zich. Werknemers willen werken, hun vak uitoefenen en trots zijn op hun bedrijf. Maar wanneer een werkgever niet luistert en weigert in gesprek te gaan over redelijke zorgen van medewerkers, rest uiteindelijk nog maar één middel: samen laten zien dat het ons menens is.

Wij staan voor een fatsoenlijke cao, voor waardering van vakmanschap en voor respect voor de mensen die iedere dag het werk doen. Als wij die positie willen behouden, moeten wij nu een duidelijk signaal afgeven.

Genoeg is genoeg

Alle werknemers die op 16 september staan ingeroosterd, worden opgeroepen het werk neer te leggen en zich als staker te registreren.

Binnenkort ontvangen jullie een officiële stakingsoproep met de exacte gegevens, de locatie en een QR-code voor registratie.

Het is overigens nog steeds aan Ebert Hera om deze staking te voorkomen. De deur naar overleg staat open. Het enige wat daarvoor nodig is, is dat de werkgever luistert naar zijn werknemers en bereid is serieus met ons in gesprek te gaan.

Samen staan we sterker

Heb je vragen? Neem dan gerust contact met ons op.

Roel Pieters
Kaderlid Ebert Hera

Ruud Hövelings
Bestuurder/onderhandelaar en vervanger van Ed Leunissen
M: r.hovelings@cnv.nl
T: 06 81 88 45 56