Productiestop Apollo ingeslagen als een bom, wij begeleiden je

De aangekondigde productiestop bij bandenfabriek Apollo Tyres in de zomer van 2026, is ingeslagen als een bon. Ongeveer 500 collega’s in Enschede hebben te horen gekregen dat ze hun baan verliezen. Het productieproces wordt overgeheveld naar Hongarije. Iedereen wist wel dat het niet goed ging, maar deze mededeling is een keiharde klap. Uiteraard doen we er alles aan om jou en jouw collega's de komende periode zo goed mogelijk te begeleiden.

Dit is een eerste nieuwsbrief rond de productiestop. We houden je de komende tijd met enige regelmaat op deze manier op de hoogte van de ontwikkelingen. Ook wij hebben nog niet alle antwoorden. Afgesproken is dat jij al je vragen bij Herman Zomer of bij Agnes Miedema kan neerleggen, zij zorgen dat deze bij ons terecht komen.

Speciale CNV webpagina voor Apollo-medewerkers

Komende periode kom je ons steeds vaker op de werkvloer tegen. Praat met ons. Stel je vragen. Laat je ondersteunen. We gaan ook regelmatig in overleg met Apollo over jullie vragen. Op onze website hebben we bovendien een pagina ingericht speciaal voor medewerkers bij Apollo. Hier vind je onder andere (een uitleg over) het sociaal plan, uitleg over loopbaanbegeleiding en veelgestelde vragen. Bovendien heb je de mogelijkheid je eigen specifieke vraag te stellen, je zorgen met ons te delen of gewoon een luisterend oor te vinden.

Loopbaanscan

Afgelopen donderdag hebben we een gesprek gehad met het management. Daarin hebben we afgesproken 3 loopbaanbureaus uit te nodigen voor een presentatie. Samen met Apollo maken we dan een keuze welke van de drie de medewerkers van Apollo kan gaan begeleiden. Doel is om daar begin september mee te starten. Voor de begeleiding en het bewaken van de voortgang is een werkgroep samengesteld. Daarin zitten ook kaderleden van CNV.

Vraag-en-antwoord-document

Regelmatig gaan wij en Apollo communiceren over veelgestelde vragen en antwoorden. Deze worden met Amsterdam en met ons afgestemd. Heb je vragen, mail ze dan naar ons of stel ze op onze cao-pagina/speciale Apollo-pagina! Een account is zo gemaakt (als je die nog niet hebt). Je gebruikersnaam maak je zelf aan, zodat op de pagina niemand kan zien wie de vraag stelt of opmerking maakt, als je dat niet wilt.

Daarnaast hebben we het volgende in gang gezet:

Wet Melding Collectief Ontslag (WMCO)

Wij hebben naar de advocaat die deze melding heeft opgesteld, een mail gestuurd met het verzoek om op korte termijn met ons in gesprek te gaan over:

  • Onderbouwing van het voorgenomen besluit tot productiestop
  • Gesprek over het sociaal plan

Afstemming Ondernemingsraad

Regelmatig stemmen wij met de OR af over de voortgang van het adviestraject en de noodzakelijke stappen die genomen moeten worden.

Heb je nog vragen? Reageer op de cao-pagina. Je kunt ons ook mailen / bellen, of neem contact op met Herman Zomer of Agnes Miedema.

Monique Daamen
Hank Oomkes
CNV-onderhandelaar
M +31 6 5160 2057
E h.oomkes@cnv.nl