Klachten over MAS- en serviceconstructies bij ESA
Bij CNV ontvangen we regelmatig signalen en klachten van werknemers die via MAS- of serviceconstructies bij ESA werken. Vooral over beloning horen we veel onvrede. Het verschil in salaris en arbeidsvoorwaarden tussen staffmedewerkers en MAS- of servicemedewerkers is vaak groot. Ook jaarlijkse verhogingen blijven regelmatig achter.
We hebben geprobeerd de positie van MAS-medewerkers juridisch aan te kaarten bij de rechter. Helaas heeft dat niet tot het gewenste resultaat geleid. Daarom is het belangrijker dan ooit om samen sterker te staan en verbeteringen af te dwingen door werknemers te organiseren.
Samen met jullie zetten wij ons in voor:
- eerlijke beloning;
- betere pensioenopbouw;
- gelijke behandeling;
- het voorkomen van ongewenste behandeling en misstanden.
Dat doen we door signalen van werknemers te verzamelen, surveys uit te zetten en problemen structureel onder de aandacht te brengen. Maar dat kan alleen als werknemers zich uitspreken.
Daarom is het belangrijk dat jullie:
- problemen en ervaringen bij ons melden;
- collega’s informeren;
- collega’s wijzen op het belang van organisatie;
- en hen stimuleren om lid te worden van de vakbond.
Hoe sterker de organisatiegraad, hoe groter de druk om verbeteringen af te dwingen.
Beloning en survey
Een paar jaar geleden hebben we een onderzoek gedaan naar de salarisverhogingen voor ingehuurde medewerkers. De kosten voor levensonderhoud stijgen ook jaarlijks, dus het loon zou ook moeten stijgen. Werknemers van ESA zelf krijgen wel jaarlijks een algemene loonsverhoging en een verhoging wegens functioneren. We willen onderzoeken of en hoeveel jullie loon is gestegen. Als de uitkomst is dat jullie achterblijven, zullen we de inhuurbedrijven hierover aanspreken. Vul hier de survey in.