Deze week, op maandag 7 juli, is er weer een gesprek geweest bij Matrans Marine Services over jullie cao. Hierbij een korte update over de besproken zaken.
CAO-tekst over afbellen 10:00 uur: niet zomaar aanpassen!
We hebben gisteren gehoord dat er wordt gepraat over het aanpassen van die CAO-tekst over het afbellen voor 10:00 uur. Deze bepaling valt onder de cao en de tekst moet ongewijzigd blijven. Het CNV zal zich blijven verzetten tegen elke poging om hier zonder onze instemming aan te sleutelen.
Grotere ploegen nodig om uitval te voorkomen
Een ander punt waar we ons zorgen over maken, en wat gisteren ook ter sprake kwam, is de ploegengrootte. We zien dat de werkdruk hoog is en dat daardoor steeds meer sjorders uitvallen. Dat kan natuurlijk niet de bedoeling zijn. Om te zorgen dat iedereen veilig en gezond blijft, en om het werk goed te kunnen blijven doen, zijn er grotere ploegen nodig.
Nieuwe loontabel
Tot slot is het van belang om de nieuwe loontabel te bespreken die Matrans voorstelt. Hierdoor zou het eerder mogelijk zijn voor nieuwe werknemers om door te groeien maar omvat verder geen voordelen voor het personeel. CNV heeft aangegeven dat deze nieuwe loontabel enkel kan wanneer er een goede loonstijging zal worden afgesproken en elke sjorder deze kans krijgt.
Helaas is er nog geen zicht op een akkoord met Matrans. Tijdens de volgende bijeenkomst, op 23 juli, zullen we ingaan op de looneis vanuit CNV en het standpunt van Matrans. Het proces duurt al even en vanuit CNV willen we zo snel mogelijk naar een mooie en passende loonstijging voor jullie allemaal!
Bij een nieuwe ontwikkeling zal dit met jullie worden gedeeld en hou Cao Matrans | CNV in de gaten.
Mede namens kaderlid Cengiz Duygu,
Bowen Orth
CNV Vakbondsbestuurder
b.orth@cnv.nl