Waar werkgevers in december nog aangaven “blij te zijn met onze stappen”, zijn ze nu terug gaan onderhandelen. Het resultaat is een zogenaamd 'eindbod'. Dat betekent ze willen niet verder praten. Hun boodschap is duidelijk: mooie woorden, maar onderaan de streep vinden ze jullie simpelweg niet genoeg waard. Terwijl collega’s in de cao Openbaar Vervoer (OV) stappen vooruitzetten, willen jullie werkgevers de Mumo-sector gebruiken als het goedkopere alternatief.
|
Onderwerp
|
Wat wij eisen
|
Het Eindbod (Werkgevers)
|
| Looptijd |
1 jaar |
1 jaar |
| Loonsverhoging |
4% |
4% (zonder verhoging blokvergoeding) |
| Blokvergoeding |
Verhoging blokken A € 10,89, B € 5,89 en F naar € 16,40 |
Alleen als structurele loonsverhoging naar 3,5% gaat |
| Ouderenregeling |
Behouden op 61 jaar |
De leeftijd omhoog naar 62 jaar |
| Pauzes |
30 minuten netto pauze |
Geen afspraak over netto pauze |
| RVU regeling |
RVU en zwaar werk regeling afspreken met werkgevers |
RVU en zwaarwerk regeling afspreken met vakbonden |
| Reiskosten |
€ 0,22 per daadwerkelijke gereden km |
€ 0,22 per daadwerkelijk gereden km |
Kijk naar je achterstand ten opzichte van de CAO OV:
- 2023: Mumo liep al 1% achter;
- 2025: Mumo loopt 2,5% achter;
- 2026: Met dit eindbod loopt de achterstand op tot 1,5%.
Tot 1 april 2026 is dat voor Mumo dus al 1,5% minder dan bij het OV. Dat verschil kan later dit jaar verder oplopen als in het OV weer gaat worden onderhandeld over een nieuwe cao. Het gat wordt niet gedicht, het wordt groter en dat is niet acceptabel voor ons.
61+-regeling
Terwijl collega’s in de cao OV stappen vooruitzetten (zoals een 63+-regeling en het behoud van 61+), willen jullie werkgevers de leeftijd verhogen naar 62 jaar.
ASL-verkeersleiders
We hadden in gezamelijkheid ook voorstellen om de roosters voor ASL-medewerkers te verbeteren. Helaas staat hierover geen letter in het eindbod. En hierin lijken werkgevers dus niet bereid om tot acceptabele roosters te komen.
Hoe nu verder?
Wij zijn uitonderhandeld. Omdat de werkgevers een eindbod hebben neergelegd, ligt de bal nu bij jullie als leden van CNV. Wij leggen dit bod met een negatief advies aan jullie voor, maar willen dit wel graag toelichten en bijpraten over de details en onze vervolgstappen. We organiseren fysieke gezamenlijke ledenbijeenkomsten door het hele land. Als deze planning rond is, ontvang je de data en locaties per mail.
Houd je mail dus in de gaten en zorg dat je erbij bent. Alleen samen kunnen we een vuist maken tegen deze neerwaartse spiraal. Ook niet-leden zijn welkom als zij zich direct inschrijven op de ledenvergadering. Dit zodat iedereen de kans krijgt om mee te praten. Via deze link kunnen je collega's zich ook digitaal aanmelden.
Je kunt ook meepraten op de cao-pagina via deze link waarop je het hele traject van a-z kunt teruglezen.
Met vriendelijke groet, namens alle vakbonden en aangesloten kaderleden,
Sijtze de Bruine
Bestuurder CNV