Voorstellenbrieven gepresenteerd
Op 24 april hebben de werkgeversdelegatie van de NAK, CNV en de arbeidsvoorwaardencommissie een goed en inhoudelijk overleg gehad om tot afspraken te komen voor de nieuwe cao. Voorafgaand aan het overleg hebben zowel de werkgevers als CNV een voorstellenbrief opgesteld. Zowel de uitkomsten uit de werkgroep “toekomst van arbeidsvoorwaarden” als “gezond naar pensioen” zijn door beide partijen betrokken bij de voorstellenbrieven. De voorstellenbrief kun je hier als bijlage openen en lezen.
In het overleg van 24 april zijn beide voorstellenbrieven toegelicht en zijn over en weer vragen gesteld en beantwoord ter verduidelijking.
Volgende ronde
De werkgeversdelegatie bereidt zich de komende tijd voor op een inhoudelijke reactie. Dit komt aan bod in het volgende cao-overleg van 19 mei. Ik verwacht je snel na 19 mei meer informatie te kunnen geven.
Cao online
Op de cao-pagina kun je het hele traject op de voet volgen en ook actief meepraten. Hier kan je reageren op nieuwsbrieven, reageren op anderen of vragen stellen. Het laatste nieuws over de onderhandelingen ontvang jij ook per mail, maar kun je hier altijd vinden. Klik hier om naar de cao-pagina te gaan.
Ontvang je deze nieuwsbrief per post, dan hebben wij geen mailadres van jou. Wil je in het vervolg de nieuwsbrieven ook liever digitaal (dus ook sneller) ontvangen? Ga dan naar www.cnv.nl/mijncnv en pas je gegevens aan.
Dank dat je lid bent van CNV!
Wat fijn dat jij lid bent van CNV! Dankzij jou kunnen we er samen voor zorgen dat we steeds betere arbeidsvoorwaarden krijgen. Daarnaast staan we voor je klaar om je te helpen als je ons nodig hebt en geven we je graag advies op het gebied van werk en inkomen. Jouw betrokkenheid maakt een verschil in de groensectoren, en daar zijn we je heel dankbaar voor.
We hebben goed nieuws: er is nu ook in de groensectoren een lid-maakt-lid actie! Je kunt een collega uitnodigen om ook lid te worden van CNV. Dat werkt heel simpel:
- Nodig een collega uit via jouw CNV-account op www.cnv.nl.
- Wordt jouw collega lid? Dan ontvang jij een cadeaubon van € 20 als bedankje!
- Jouw collega profiteert meteen van een voordelig startlidmaatschap: De eerste drie maanden 50% korting op het lidmaatschapstarief.
En er is nóg meer waar jij én je collega van kunnen profiteren. Als CNV-lid heb je niet alleen invloed op je cao en toegang tot arbeidsrechtelijke hulp, maar kun je ook in 2026 gebruikmaken van collectieve korting op je zorgverzekering. Een mooie extra bijkomstigheid!
Samengevat:
Nog even de belangrijkste zaken uit deze nieuwsbrief op een rijtje:
- We hebben de voorstellenbrieven aan elkaar gepresenteerd;
- We praten 19 mei over een nieuwe cao bij de NAK;
- Vergroot de positie van CNV en maak je collega lid.
En verder..
De komende tijd zal ik je vaker bijpraten over het cao-proces en over de voortgang. Mocht jij op dit moment vragen of opmerkingen hebben, neem dan gerust contact met mij op. Ik kom graag in contact met je.
Tot snel!
Niels Rook
Bestuurder CNV
M: 06 81 41 91 61
E: n.rook@cnv.nl