PGB-pensioenen Plukon alsnog naar het nieuwe pensioenstelsel

Een ruime meerderheid van de leden van CNV en FNV heeft ingestemd met het invaren van de bij PGB (voorheen Pensioenfonds Campagne) opgebouwde pensioenen naar het nieuwe pensioenstelsel.

Waarom opnieuw stemmen?

In 2025 besloten Plukon, de vakbonden en de Centrale Ondernemingsraad, na raadpleging van de vakbondsleden, om de opgebouwde pensioenen niet in te varen. De uitkomsten van de overgang waren toen niet voor alle deelnemers gunstig. Sommige deelnemers konden er financieel op achteruitgaan.

Sindsdien is de financiële positie van PGB aanzienlijk verbeterd. De dekkingsgraad is gestegen van ongeveer 117% naar ruim 135%. Daardoor is er meer ruimte ontstaan om deelnemers bij de overgang te compenseren.

Uit nieuwe berekeningen blijkt dat de overgang nu voor alle leeftijdsgroepen gunstiger uitpakt. Daarom is het voorstel opnieuw aan de vakbondsleden voorgelegd.

Uitslag stemming

Van de CNV-leden heeft 87% ingestemd met het overzetten van de al opgebouwde pensioenen naar het nieuwe pensioenstelsel. Op basis van deze duidelijke uitkomst hebben Plukon, de vakbonden en de Centrale Ondernemingsraad besloten om de pensioenen die bij PGB zijn opgebouwd alsnog in te varen.

Geldt dit ook voor jou?

Dit besluit geldt alleen voor medewerkers die pensioen hebben opgebouwd bij PGB, het voormalige Pensioenfonds Campagne.

Ben je vóór 2014 in dienst gekomen bij Plukon? Dan is de kans groot dat je een deel van je pensioen hebt opgebouwd bij Pensioenfonds Campagne. In 2014 zijn deze pensioenrechten overgegaan naar PGB.

Nu is besloten dat ook deze opgebouwde pensioenrechten worden meegenomen naar het nieuwe pensioenstelsel.

Vragen?

Heb je vragen over dit besluit? Neem dan gerust contact met mij op.

Martin van Eerde
Bestuurder CNV
M: 06 8191 9564
E: m.vaneerde@cnv.nl