Wat heeft CNV o.a. gedaan om aan een cao te komen?
CNV zet zich al jaren in voor een cao, samen met jouw collega’s die in de mondzorg werken.
- In gesprek met de werkgeversvereniging KNMT (Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde): wij willen een cao!
- Een petitie aangeboden aan de KNMT, getekend door duizenden mondzorgprofessionals: wij willen een cao!
- Aanwezig geweest op de StandbyDag en een podcast opgenomen om uit te leggen waarom een cao nodig is;
- Vele informele overleggen met potentiële sociale partners en stakeholders;
- In gesprek met onze leden en de werkvloer;
- Eindelijk in 2025: in gesprek met de KNMT;
- Samen met de KNMT een verkenning gedaan naar hoe een cao eruit zou kunnen zien.
En nu?
De verkenning is in april afgerond. Nu is een spannende tijd aangebroken. Tijd om te laten weten wat jij van deze uitkomsten vindt!
Ook de leden van de KNMT (dat zijn dus de werkgevers in de mondzorg) geven momenteel hun mening over de uitkomsten van de verkenningsfase aan de KNMT. Zo zijn zij een ledenraadpleging gestart waarbij zij kijken naar het meest passende alternatief voor de in 2022 vervallen arbeidsvoorwaardenregeling. Wat ons betreft is dit natuurlijk een CAO mondzorg!
Wat gaan we doen op 12 juni?
CNV wil van zo veel mogelijk mondzorgprofessionals (ook niet leden!) weten wat er zo snel mogelijk in de cao geregeld zou moeten worden naast het salaris. Ook willen wij graag van jou horen hoe jij aankijkt tegen de uitkomsten van de verkenningsfase en hoe wij jouw belang het beste kunnen vertegenwoordigen richting de toekomst.
Daarom ben je van harte uitgenodigd op vrijdagmiddag 12 juni om 16:00 uur (in de regio Utrecht/ Nieuwegein, de exacte locatie volgt nog) om:
- Jouw mening geven over de uitkomsten van de verkenningsfase
- Al je vragen te stellen over – hopelijk – jouw nieuwe cao
- Te vertellen wat er naast salaris zo snel mogelijk geregeld moet worden voor jouw arbeidsvoorwaarden
- Gezellig te blijven eten als je wilt
- Een CNV-goodiebag mee naar huis te nemen.
Neem gerust collega’s mee, iedereen uit de Mondzorg is welkom. Je dient je wel aan te melden hiervoor. Meld je uiterlijk 31 mei 2026 aan met deze link.
Samen sterk!
Heb jij nog collega’s die geen lid zijn? Zorg dan dat ook zij zich nu volledig gratis aansluiten en hun stem laten horen: Goede cao Mondzorg | CNV
Inschrijven voor de cao-nieuwsbrief
Schrijf je in voor de cao-nieuwsbrief en ontvang updates over jouw sector: Inschrijven updates cao Mondzorg | CNV
Vragen
Heb je nu al vragen of is er iets dat wij echt moeten weten? Stuur dan een mail aan Dennis van Elk: d.vanelk@cnv.nl Volg ons ook op de cao-pagina waar je al onze nieuwsbrieven aantreft: Alles over de cao Mondzorg | CNV
Hopelijk tot gauw!
Dennis van Elk, onderhandelaar cao Mondzorg:
Noëlle Payton, tweede onderhandelaar cao Mondzorg