CNV is positief over het akkoord. Het levert meer geld op voor vooral de laagste inkomens, met name voor de Huishoudelijke Zorg.
Extra aandacht voor de lagere inkomens
Voor de medewerkers Huishoudelijke Zorg geldt bij de eerste loonbeweging een bodem van €50,-. Dat betekent dat hun 1,8% loonstijging niet onder de €50 kan komen (op fulltime basis).
Reiskosten
De reiskostenvergoeding woon-werkverkeer wordt verhoogd van 21 naar 25 cent per kilometer ongeacht vervoermiddel. De vergoeding voor werkverkeer, de eerste 10 kilometer, gaat van 23 naar 25 cent voor motor en auto. Wordt met een andere tweewieler gereisd, dan geldt voortaan een dagvergoeding van €1,50.
Daarnaast zijn afspraken gemaakt over:
- Veiligheid op het werk
- Het voordelig aflossen van studieschuld
- Fiscale korting op betalen van vakbondscontributie (voor iedereen)
- Afspraken over naleving van de cao omdat er werkgevers zijn die dat slecht doen
Bij CNV hebben de leden het laatste woord. Aanstaande maandag ontvang je van ons een mail met daarin een stemknop om je stem uit te brengen. In die mail zit ook een samenvatting van het akkoord bij plus de complete tekst. Houd je mailbox dus goed in de gaten!
Willie Velinga en Bart Schnoor (onderhandelaars namens CNV)