cao Sappi Netherlands | Gesprek met directie na afwijzing eindbod door leden bonden

Nadat de leden van alle betrokken bonden het eindbod voor de cao 2026-2028 van de directie van Sappi Maastricht hebben afgewezen, is er in de afgelopen weken weer contact geweest tussen bonden en Sappi over de ontstane situatie. Na ons verzoek om overleg heeft de directie aangegeven dat een gesprek wel mogelijk is, maar dat Sappi weinig mogelijkheden ziet om tot aanpassingen te komen. Eventuele wijzigingen moeten volgens de directie gezocht worden binnen de kaders die in het afgewezen eindbod zijn gesteld.

In gesprek 

De bonden hebben daarop gezamenlijk besloten dat ze dat gesprek toch willen ingaan. De houding van de directie van Sappi geeft echter weinig zicht op een fundamentele wijziging in haar positie ten opzichte van de nieuw af te sluiten cao.

Ergens in de komende weken zal dus een gesprek hierover gaan plaatsvinden. Wij,  de gezamenlijke bonden, zullen daarin de boodschap uit de ledenraadplegingen op 19 mei nog eens luid en duidelijk overbrengen aan Sappi. In de hoop dat we alsnog kunnen komen tot een constructieve oplossing die voor beide partijen acceptabel is.

Uiteraard houden we jullie op de hoogte over de vorderingen in dat gesprek en zullen we een eventueel aangepast eindbod of resultaat in nieuwe ledenraadplegingen aan jullie voorleggen.

 

Mede namens de onderhandelingsdelegatie van CNV, FNV en ACV,

Kaderleden: Armand Somers en Maurice Limpens (CNV), Emile Rijvers (FNV), en Jean Wijzen (ACV). 

Sharon van Boxmeer
Bestuurder CNV 
E. s.vanboxmeer@cnv.nl 
T. 06 28 86 65 12